Azur a Asmar

• Francúzsko Azur et Asmar (viac)
Ukážka z filmu 2

Žili jednou dva chlapci, vyrůstali spolu. Azur - blonďatý chlapec s modrýma očima, syn bohatého pána a Asmar tmavovlasý s tmavýma očima, syn chůvy, která se o oba starala a vychovávala je. Když byli malí, milovali se jako bratři. Když však vyrostli, stali se z nich soupeři v boji o lásku princezny Maghreb. Příběh plný nebezpečí, kouzel a zázraků. Velice neotřelá a krásná animace francouzského režiséra, scenáristy a animátora Michela Ocelota. (oficiálny text distribútora)

lumi3r3

Podmanivá atmosféra umocnená originálnou animáciou a exotickými lokalitami. Napätie, neha, vtip. Jedna z mála rozprávok, do ktorej sa okrem mňa a detí zadívala aj moja manželka :-) ()

maoc

Nevšední pohádka s odlišnou, cizí poetikou. Mnoho prvků je pro pohádku typických (pořád jsem čekal, kdy se to přehoupne do Alladina a hledání lampy), ale mnoho prvků se zase v pohádkách neobjevuje a obzvláště jednání některých postav mne přakvapilo, protože nebylo jasně černobílé (obzvláště ten hrbatý našeptávačný rádce Krafú či jak se jmenoval měl v sobě mnoho odstínů šedi). Co se týká vizuální stránky, byl jsem z počátku zklamán, přišlo mi to takové sterilní a místy i chudé. Málem jsem to vypnul. To bych ale chybil, protože s rozvíjením pohádkových motivů jsem způsob nasnímání ocenil a hlavně se dostavilo mnoho opulentních a krásných scén, které daly zapomenout na počáteční strnulost. Result: Tak trochu jiná pohádka s originálním vizuálním pojetím. Pokud vás pohádky berou nebo máte malé ratolesti tak rozhodně stojí za shlédnutí. ()

thomasnikrs odpad!

No to je hnus..to ma byt jako vnucovani muslimske hatmatilky nasim detem??? Ktera svine tohle serviruje ceskemu divackemu ocku a ousku?? Tomu by patrilo dat hlavu na spalek!!! HNUS!!! ()

Monika22

Na mě ta pohádka dýchla kouzlem a lidskou čistotou, která existuje asi jen v pohádkách. V myšlenkách se k ní stále občas vracím. ()

Bohulib

Výtvarně velmi netradiční a krásné. Taky arabština filmu dávala zvláštní kouzlo. Jen ten konec byl trochu slabší. Ani ne tak dlouhé rozhodování, kdo vlastně si má vzít vysvobozenou královnu a přinášení dalších a dalších osob, které by měly přispět radou. Spíš to vyřešení mi přišlo hodně laciné. Jinak bych možná dal pět hvězdiček. ()

kinoholik

Nejlepší byla princezna a "chromý" žebrák. Všichni ostatní byli divní. Takže i celý film byl divný. Ne pro tu Arabštinu. Ta mně vadila jen ze začátku. ()