Sun-Jae jednoho dne nalezne pár červených bot a vezme jej domů. Její dcera je těmito botami doslova fascinována, boty jsou však prokleté a každému, kdo je uvidí, přinášejí jen chamtivost a žárlivost. Sun-Jae začíná trpět nočními můrami a strašlivými vizemi. Její přítel mezitím pátrá po původu těchto bot a zjišťuje, že souvisejí s obrazem z roku 1944. Postupně se tak odkrývá strašlivý příběh původního majitele těchto bot. (TomikZlesa)

foundation

Aj keď mám pre ázijské duchariny celkom slabosť, toto bol neuveriteľne nudný film. Zbytočne dlhé, žiadna poriadna ľakačka, príbeh totálne banálny bez akéhokoľvek prekvapenia, postavy otravné až neznesiteľné ( toho malého šikmookého spratka som mal akurát chuť poriadne nakopať.). A o akej že premakanej vizuálnej stránke tu ľudia píšete tak to mi je záhadou. Horko tažko jedna hviezda. ()

eraserhead666

Jaké Červené boty? Jaké Red Shoes? To jste barvoslepí? Vždyť jsou ty střevíce RŮŽOVÉ! Až lynchovsky pojaté horrorové psychologické drama. Korejci tady tomu klasickému asijskému duchařskému subžánru dokázali ten lak hezky naleštit a originálně jej vytunit. Nádherně vyšperkovaný až klasický příběh o nějakém předmětu, s nímž se táhne jeho minulost a duchové jeho předešlých majitelů. Předmětu, který nastavuje zrcadlo současnému majiteli. Tedy majitelce. Navíc ty boty jsou fakt dobré. Já růžovou můžu a tenhle odstín tím tuplem. Kromě dobrého příběhu, povedeného scénáře, zajímavých postav a ucházejícího herectví mě film dostal parádní hudbou. Na plný počet to sice není, ale kdyby nějakého blba napadlo točit remake, doufám, že jako první zavolá Davidovi. ()

tombac

Nejlepší zástupce letní korejské horrorové vlny. Dalo by se říci "jednooký král mezi slepými". Vyjma hezky stylizovaného aranžmá totiž Red Shoes spadají do vod duchařské průměrnosti. Už základní premisa příběhu "magicky přitažlivé růžové (ano, rudé věru nejsou) střevíce, jejichž nošení se majitelkám šeredně vymstí" nepřináší nic objevného. Atmosférický úvod je jen návnada, film poté jen přihřívá provařenou duchařskou polívčičku, ani hustou, ani řídkou. ()

oli.G

Vizuálna stránka maximálne premakaná, nikdy som nevidel viac sexy pokazenú lampu na chodbe. A príbeh som pochopil aj nepochopil, na tom konci mi niečo nesedelo, a práve som sa dočítal, že som videl americkú verziu, pričom kórejská, okrem toho, že je 5x krvavejšia, obsahuje úplne iný záver, ktorý mení vyznenie celého filmu. Samozrejme vyšla na DVD len u nich doma a nikto sa ju nenamáhal otitulkovať, a keďže väčšina z nás nevie po kórejsky ani narátať do desať, musíme sa uspokojiť s týmto. Bol som z Red Shoes skoro až nadšený, kým som nezistil, že som vlastne videl niečo úplne iné, ako režisér nakrútil. ()

BrianStorker odpad!

Jestli-že horrory asijské provenience mají spád, tajemno a spoustu lekavých scén, tak v tomto snímku se nevyskytuje nic z uvedeného. Dlouhosáhlá nuda, tupé dialogy, žádné překvapení ani napětí se zde nekoná. Místy mi to připadalo, jako nějaký studentský, amatérsky natočený, absolventský film, kvůli kterému jeho tvůrce nebyl připuštěn ke státnicím. Tohle už nikdy! ()