Cult, The

• USA Manson Massacre, The (viac)
všetky plagáty
Celý film

Celý film

Karlos80

Ultrararitní exploitation přiživující se kultu Charlese Mansona. Charlie Manson spí se všemi jeho dívkami, pak odpočívá ve skleněné rakvi a má černobílé záběry do minulosti na jeho cestě k "masakru", který ale nenese žádnou podobnost a souvislost se skutečným případem. Násilí a nějakou tu krev tu vidíme až na samém konci (ještě že film nebyl tak dlouhý), kdy už si říkáte, ať už to konečně skončí, nic však nepřibližuje divákovi, co se vlastně stalo v oněch osudných dnech v srpnu roku 1969. Čekal jsem film právě v tomto směru podobně jako třeba "Helter Skelter", dostalo se mi však podřadného a levného filmu bez jakéhokoliv příběhu, filmu, který se doslova koupe ve sleaze, hemží se to tady krásnými zpolaoblečenými mladými sexem poblázněnými slečnami, najdeme tu skupinový sex, krvesmilstvo, prostituci, sadismus, lesbismus, ale i jedno homosexuální znásilnění, tfůůj. To však nestačí. Hlavní herec se docela na Mansona hodil, ale i tak jde o nepříliš povedený, neuspořádaný, hippie halucinogenní sexploitation záležitost, kterou podruhé už vidět nemusím. Groovy hudební doprovod docela ušel, asi tak jediná věc která mě tady bavila, ale třeba neustále opakování modliteb to pro mne bylo dosova úmorné. Schválně, jestli jste poznali číslo Sharon Tate, která tu však nebyla těhotná? Film pokud se nepletu až do dnešních dnů, existuje jen v německém jazyce, jakožto jediném oficiálním jazyku, s žádnými podtitulky. ()