Aruku, hito

• Japonsko 歩く、人 (viac)
všetky plagáty

Sysel_CZ

Pomalý, melancholický film o mnoha věcech. Nemusím sem psát, o jakých - je jich tu dost a každý si jistě najde ty svoje. Právě tempo je u tohohle filmu zabiják; jinak jde o krásné, tiché, atmosférické ztvárnění příběhu jednoho starého muže. Tělo sice zanudí, mysl ale prokrví. ()

thommas

Po prvních deseti minutách, respektive po scéně na sádkách, se z režisérova nepochopeného "šílenství" stává osobitý režisérský styl (rozhovory z dálky a náhlé, dramaticky blízké záběry na tváře herců; hudební doprovod ve stylu osmibitové hudby prastarých videoher; střihy mezi emocemi, nesynchronizované voiceovery opravované tvrdými prostřihy), pro mě osobně však těžko stravitelný. Celkově velmi slabé. Viděno na MUBI. ()

Steelista

Jsou to už dva roky, co starému muži zemřela manželka. Nyní žije s mladším ze svých dvou synů, který jej ochotně opečovává, přestože by se bez jeho pomoci klidně obešel. Staršímu synovi se nedaří s jeho kapelou, peněz se nedostává a manželka čeká dítě. Východiskem ze svízelné situace by bylo usmíření s otcem a nastěhování se pod jednu střechu, ale ne všechno je tak jednoduché, jak se může zdát. Aruku, hito se soustřeďuje čistě na vykreslení vztahů mezi otcem a dvěma syny, ale až na jednu emotivnější scénu a pár pohledů na drobné životní radosti starého pána se toho příliš neděje a ani drsná zima na Hokkaidu nezavane sněhem všechna ta prázná místa čekání na další vývoj děje. ()