GAVIN17

Antické Řecko. Král Aeson je úkladně zavražděn nájemným vrahem a jeho dvanáctiletý syn Jáson (Christian Reitz), jež se stává jeho nástupcem, nařizuje nejlepšímu lodnímu staviteli Argosovi, aby dokončil zcela novou loď, kterou zadal ještě jeho otec. A dává svolat syny řeckých králů z okolí. A tak postupně přichází Lynceus z Arane (Ramin Vahabzadeh), Anceus z Arkádie (Hermann Haberer), nerozluční boxeři Castor a Pollux ze Sparty ( Wolfgang a Michael Heinzovi), slepý hudebník Orpheus ( Olivier Jovine), Typhis z Théb (Konstantin Sautier), Calais (Klaus Kayser) a Zethes (Christian Stein) z Thrácie a nejstarším je silák Herakles (Michael Jeron) z Thébé se svým mladičkým přítelem Hylem (Mario Zöllner). V lese se dospívající chlapci vycvičí v boji na nůž i kopí, rozloučí se a nalodí na zbrusu nový koráb. A cesta do bájné Kolchidy za Zlatým rounem, které nenašel jeho otec a o němž kolují neuvěřitelné pověsti, může začít. Náctileté chlapce čeká spousta dobrodružství a pozoruhodných setkání i nepředvídatelná nebezpečí, ale je to dobrá parta, všichni mají před sebou vysněný cíl a tak je na snadě, že se se vším poperou svorně s vtipem a důmyslem klukům tak vlastním. Víc nebudu prozrazovat, protože film vyrobený v řecko- německé spolupráci je velice pěkný a stojí za zhlédnutí, protože novou jedinečnou formou zobrazil starou legendu o hledání Zlatého rouna, které má lidi učinit šťastnými.Dlouho jsem film tohoto typu neviděl a velice mne zaujal, dávám mu proto jednoznačně 5 hvězdiček a zároveň ho řadím do své TOP 50. ()