Film bengálské režisérky a herečky Aparny Sen. Aparna Sen debutovala v roce 1961 ve filmu Satyajita Raye natočeném podle 3 povídek bengálského básníka Rabindránátha Thákura Teen Kanya. Její herecká filmografie čítá přes 30 filmů. V roce 1981 spatřil světlo světa také její režijní debut 36 Chowringhee Lane. 15 Park Avenue je zatím jejím posledním filmem a podobně jako v předchozím snímku Mr. and Mrs. Iyer obsadila do jedné z hlavních rolích svou dceru a držitelku letošní ceny Filmfare za nejlepší výkon ve vedlejší roli, Konkonu Sen Sharmu. Aparna Sen je představitelka bengálské filmové produkce, její filmy mají většinou velmi závažný námět a očekávat taneční scény by bylo ryzí bláznovství. :-) Míthí trpí schizofrenií. Její o 18 let starší nevlastní sestra Anjali ji ale nechce dát do ústavu a společně s matkou a služebnou se o ni starají a hledají nové způsoby léčby. Míthí má svůj svět a těžko rozeznat, kdy popisuje své skutečné zážitky a kdy jde o halucinace. Film popisuje za pomoci flashbacků, jak se Mithina nemoc po otřesném zážitku projevila a jak změnila její život i život jejích blízkých, které mučí otázka, zda nejsou za Míthinu nemoc nějak odpovědní. (lenuse)

lenuse

Špatný film jsem od Aparny Sen zatím neviděla. Příběh rodiny, která se musí vypořádat s těžkou psychickou poruchou své dcery. Téma je to závažné, ale jak už to v životě bývá, život s bláznem má i své humorné okamžiky. Občas se i u tohoto filmu člověk zasměje, i když je to takový ten smích, co u něj trochu bolí srdce. Plakát, další popis a obrázky zde. Jo, a kdyby měl někdo pocit, že jsem v popisu filmu měla jméno režisérky přechýlit na Senová, tak to prostě nemůžu, k tomu mám vypěstovaný odpor, čeština, nečeština. Stejně se to vyslovuje Šen. :-) ()

rivah

Kromě herectví Shabany Azmi a Konkona Sen Sharmy je melancholický a uměle působící film zklamáním.(recenze Molodezhnaja, IMDb) ()