Modus smrti

Švédsko, (2015–2017), 11 h 53 min (Minutáž: 43–45 min, Alternatívna 45 min)

Predloha:

Anne Holt (kniha)

Hudba:

Jacob Groth

Melinda Kinnaman, Henrik Norlén, Kim Cattrall, Marek Oravec, Simon J. Berger, Esmeralda Struwe, Magnus Roosmann, Peter Jöback, Johan Widerberg (viac)

Během vánočního období je psycholožka Inger Johanne Viková a její autistická dcera zapletena do vyšetřování série znepokojivých úmrtí. Přitom se potkává s detektivem Ingvarem Nymanem. Nyman je povolán do Uppsaly, aby vyšetřil překvapivou vraždu biskupky Elisabeth Lindgrenové, k níž došlo na Štědrý den. Ve Stockholmu se začínají objevovat další těla, způsoby úmrtí se však liší. Brzy si Inger Johanne všimne jistého vzorce ve vrahově jednání. Detektivní seriál vyvolává otázky týkající se náboženství, lidských práv i samotné podstaty lásky a zabývá se rovněž žhavými politickými tématy či kritikou intolerance. (Filmbox)

jfaba

Koukatelné od A do Y. Zet, tedy konec, trochu divný, ale nic tomu neubírá na lepší severské krimi. U mě za ***1/2, ale v hodnocení jsou ***. ()

hony23

Dobře natočená krimi, které se na jednu stranu mnoho vytknout nedá, na druhou stranu však nepřináší nic navíc, pro co bych si ji za pár týdnů pamatoval. ()

VLADEK

1. Také absolutně nechápu potřebu porovnávání s Broen. Nemá to nic společného. 2. Nejde o detektivku. 3. Nepřijde mi to nějak zvláště "seversky" pochmurné. Naopak s ohledem na to, že děj se odehrává okolo vánočních svátků a následujících zimních měsíců, tak mi přijde v exteriérech Uppsaly až moc slunečních dnů. 5. Nadprůměrný status dílů 1 až 7 pokazí díl 8. Celkově mi to pak dává 75%./ Update po 2. sezóně - celkově jsme pod 70%, tudíž musím jít dolů na tři hvězdy. ()

kotrlak

Popularita seriálu Bron určitě zapřičinila vznik tohoto okopnutého plagiátu. Nicméně Modus je slátanina, která se dá přežít když není nic jiného po ruce. ()

Pavelkedar

Dal jsem 4*, ale je to tak na 3,5*. Co mě ale upoutalo ve II. sérii, je excelentní herecký výkon Grega Wiseho, který zastínil všechny ostatní. Akorát mě občas "nabíralo", když tam se tam líbali ty dvě bukvice,na to se nedalo koukat.Je zvláštní, když se to týká holek,tak nám to chlapům většinou nevadí..... ()

dalia

Velmi dobrá, napínavá detektivka, která přesto, že vraha známe od počátku, vůbec nenudí. Trošku slabší než vynikající Bron, ani ne tak v samotném příběhu, který je obdobně drsný a působivý, ale postava Sagy Norén je prostě jen jedna. Určitě se ale budu těšit na případnou další sérii. Působivá atmosféra i severská příroda, sympatičtí vyšetřovatelé a zajímavý motiv autistické dcery. Kéž by byly k dispozici české titulky k více podobným severským seriálům. ()

pedruska.n

Priemerná detektívka, ktorá neprináša nič nové a jej predvídateľnosť volá do nebies. Hlavné postavy konajú nelogicky, vrah je totálny amatér, ktorý po sebe necháva nielen kopu mŕtvol ale aj svedkov, vyšetrovateľka sa v kuse háda s ex po telefóne, rozhovory v angličtine pôsobia skôr rušivo a ten koniec ktorý si tipnete už po pilote to celé zaklincoval... Jednoznačne sa oplatí počkať na ďalší Bron a skrátiť si to príbehovo a vizuálne zaujímavým Jordskott. 50% ()

PanIncognito

Tento severský seriál je o něco mírnější, než jiná díla, ovšem i tak jsem jím zaujat. Zpracování je úchvatné a postavy jsou zajímavé. Jsou více lidské, než je tomu v jiných seriálech. Nejlepší však je Kim Cattrall v roli americké prezidentky. :) ()

bilder

Severské krimi mám ráda, ale tady jsem trochu na rozpacích. K Mostu to má daleko, přesto dávám 80%. První řada mě bavila, ale ta druhá už byla o dost slabší, doufám, že další následovat nebude. ()