Příběh filmu The Moment After (Chvíle poté) začíná jednoho dne v 7:23 ráno. Telefonní sluchátko visí dolů a je slyšet jen tlumené "píp" a není nikdo, kdo by ho zvednul. U stolu je jídlo, ale na židlích je jen oblečení a není nikdo, kdo by tam seděl. U sporáku se vaří jídlo, ale není tam nikdo, kdo by obsluhoval. Z televize je slyšet hlas, který říká, že dvacet aut najednou z ničeho nic ztratilo kontrolu. Venku hledá matka svoji holčičku. Marně. Manžel vystupuje z havarovaného auta a hledá svoji manželku Judie.
V deset hodin ráno se probouzí agent FBI Adam ve své posteli probuzený svým parťákem Charlesem, který mu sděluje, že ve městě v 7:23 zmizelo v jeden okamžik několik tisíc lidí, po celých amerických státech několik milionů a globálně číslo zatím není známo. Vypadá to, jako by všichni najednou zmizeli.
Nastává sled událostí, při kterých Adam s Charlesem vyslýchá řadu očitých svědků a navzdory faktu, že vláda skutečnost popírá, Adam zjišťuje pravdu...

Film natočil Wes Llewellyn s rozpočtem pouhých 250 000 dolarů. David White si zahrál hlavní roli v podobě agenta Adama Rileyho a Kevin Downes si zahrál jeho parťáka Charlese Bakera. (Chorcheus)

spawes

Dávam 5 hvězdiček. Normálně bych dal 4, protože některé věci nejsou úplně dobře (např. objasnění 144.000), ale v zásadě to ničemu nevadí. Tu pátou hvězdu dávám za celkem povedeně vykreslenou možnou realitu, která nastane Poté. Spousta lidí bude mít problém uvěřit, co se stalo (ale ani to, že neveří teď není pro ně žádná omluva). A nastane pronásledování církve. Potichu, pomalu - v zájmu bezpečnosti se budou lidi muset hlásit a nechat si naimplantovat B čip. Do toho co je nespravedlivé pro většinu světa "v kontextu tohoto filmu" bych se moc nepouštěl - pravdla jsou jasně dána a ten kdo je nerespektuje si nemá nač stěžovat. Za předpokladu, že není také Bohem ... hehe. Takže vcelku vzato: herecké výkony průmerné (spíše slabší - ale mnohem lepší než žádné) a příběh opravdu výborný. Film nedoporučuji lidem neschopným reflexe a lidem, kteří se cítí být bohy. Akorát je to jenom naštve. A to se pak mine cíli, neboť film má pomoci k tomu, aby se lidi celým svým životem na podobnou chvíli připravovali. ()

TylerD.

Asi není fér dávat tak nízké hodnocení ale dělám to pro dobro všech protože ten film má stále 55 % a hrozí, že se na něj podívají další. Hudba mi osobně do filmu sedla, herci taky, halvně Jacob byl sympaťák ale co mě štve, že se zajímavý začátek pomalu zvrhne v takovou agitku na Bibli. ()