Celý svět rozrušila v roce 1992 zpráva, že se italský státní návladní Giovanni Falcone, který bojoval proti mafii, stal v Palermu obětí bombového atentátu. Skutečný příběh se stal námětem politického thrilleru, který poukazuje na ignoranci a korupci policie, jež má strach z mafiánské pomsty. A přece se našel hrdina, který i přes neustálé ohrožení života postavil 400 členů Cosa Nostra před soud. (oficiálny text distribútora)

De Large

Takmer dokonale popísaný (takmer) zúfalý boj Giovanniho Falconeho s talianskou mafiou. Až jeho smrť a následne smrť sudcu Borsellina rozpútala v Taliansku v tom čase vojnu štátu proti mafii, ktorá vyvrcholila zatknutím najvyšších bossov, vrátane Salvatore Totta Riinu, ktorý vydal priamy príkaz na odstránenie oboch spomínaných sudcov. Vynikajúci film, veľmi dobre zvládnuté herecké výkony, k tomu žiaden "americký" koniec, ale krutá realita, podfarbená originálnou talianskou atmosférou. ()

monia

Súhlasím s komentárom "Phobia", tiež mi to pripomenulo časy Chobotnice. Smutné o to viac, že sa jedná o realitu. Velmi dobré televízne spracovanie a herecké výkony. ()