Dvanásťročný Josh Morrison (Austyn Myers) je vášnivý astronóm - amatér. Jedného večera objaví na nebi rýchlo sa približujúci malý meteorit, ktorý nakoniec skončí v jeho akváriu medzi rybičkami. Josh netuší, že toto je len začiatok. O niekoľko dní totiž na Zemi pristane vesmírna loď s mimozemskou posádkou, ktorá má pomocou jeho meteoritu odčerpať všetku pozemskú vodu, aby zachránila svoju planétu. Ich koráb má podobu obyčajného pozemšťana (Eddie Murphy), ale v skutočnosti je to tá najdokonalejšia mimozemská loď na svete. Jej posádku tvorí stovka maličkých astronautov a jeden rovnako maličký kapitán Dave (Eddie Murphy). Po pristátí na Zemi sa Dave musí naučiť poriadne chodiť, ale sotva sa mu to podarí, zrazí ho auto, ktoré riadi Joshova bláznivá matka Gina Morrisonová (Elizabeth Banksová), maliarka so sklonom zamilovať sa do skutočne podivných chlapíkov. Zamiluje sa aj Dave a veľmi rýchlo sa presvedčí o pohostinnosti našej planéty. Aj ostatní členovia posádky si čoskoro uvedomia, že zničiť krásnu Zem by bola strašná škoda. Lenže ich druhému dôstojníkovi pozemšťania k srdcu vôbec neprirástli, a tak nevidí dôvod, prečo našu planétu nevyužiť na záchranu tej vlastnej. Zatiaľ čo druhý dôstojník chystá palubný puč, Dave si musí poradiť s dvomi všetečnými policajtmi, ktorí - na rozdiel od svojich šéfov -  tušia, že sú na stope kolosálneho objavu. (TV JOJ)

Torgal

Pramálo vtipná komédia, ktorej námet pri správnom uchopení mohol dopadnúť podobne dobre ako Galaxy Quest. Nestalo sa. Zopár lepších scén sa tu nájsť dá a nechutnosti z Norbita sa našťastie neopakujú (hoci kadenie peňazí a "úniky plynu" nie sú veľmi ďaleko). Hlavný problém je teda v tom, že je ten film jednoducho nezáživná nuda s dosť strašnými trikmi. 4/10 ()

nightday

Moc povedená komedie se spoustou kvalitních gagů. Tyhle kritiky jsou asi od lidí, co viděli nějakou špatnou CAM verzi, jinak to nechápu. Takže se nenechte odradit a klidně si na to zajděte do kina, určitě se budete bavit. ()

artuš

V tomto filmu dokázal Eddie Murphy, že je komik každý coulem. Úžasné efekty, vtipné scény, prostě dobrá komedie jak má být. ()

Patrik200s

Táto komédia je len ďalším priemerným predstavením majstra grimás Eddieho Murphyho, ktorý ubohužiaľ upadá. Ako oddychovka je táto záležitosť ešte vždy vhodná pre široké rozsah divákov. ()

Bart16

Nebylo to tak hrozné,jak jsem čekal.Eddie sice už není,to co býval,ale pořád se snaží a to se mu musí přiznat.Ve filmu se i přes převažující nudu najde pár vtipných scén.Už,aby se vrátil,jako Axel Foley. ()

Ceberus

Vůbec to není špatná komedie, rozhodně zabaví. Žádné trapné fekální, sexistické ani pubertální vtípky (snad na dvě malé výjimky), takže přinejmenším neurazí. Murphy hraje vesmírnou loď s vtipem, jeho grimasy jsou přesné. :-) Postavy jsou tady sice hodně povrchní, ale je to prostě taková pohádka, nelze čekat nějaký hluboký filozofický zážitek. ()

zipacna

Podle mě to není zase tak špatný film. Rozhodně je mnohem, mnohem lepší než Norbit. Já jsem se u toho celkem dobře bavil. I nápad mi připadá zajímavý. Meet Dave u mě rozhodně těch 60% získal. ()

mimozakon

Výborná komédia, po dlhšom čase sa mi Eddieho film páčil. Nerozumiem prečo je to tak nízko hodnotené, asi preto, že ľudia sa nechcú líšiť od zbytku a radšej sa priklonia k hodnoteniu. Skoro celý film je pretkaný gagmi, avšak koniec musí byť typicky happy-end. ()

BaronX

Překvapivě zábavné ... zdá se, že Eddie Murphy je zpět !!!. Skvěle do filmu zapadla i Elizabeth Banks, která je film od filmu zajímavější. ()

RajCZitko

Docela hezká pohádka, která si zalouží minimálně toto hodnocení. Nevýhodou toho to filmu je, že je lehce zapomenutelný a nikdy se z něj nestane trhák. nadruhou stranu zase vubec nezkazí večer nebo odpoledne. ()

Izz

Opět o trošičku lepší než Murphyho předchozí film.Jestli to takhle půjde dál,možná se Eddie v důchodu vrátí na vrchol! ()