Crimes of Stephen Hawke, The

všetky plagáty
Veľká Británia, 1936, 69 min

Na začátku jsme svědky jakési rozhlasové show, kde nejprve pějí pánové Flotsam a Jetsam (Bentley Collingwood Hilliam a Malcolm McEachern) jakousi píseň, pak legrační lidový řezník hovoří o mase a pak představitel hlavní role o svých dvou předchozích filmech. Děj se odehrává v Londýně 30. let s doubledeckery na ulicích v docela hustém provozu. Malý protivný fracek si jde hrát do zahrady u paláce a tam potká usměvavého Stephena Hawka (Tod Slaughter). Pak už jen vidíme služebnictvo sbíhající se nad dětskou mrtvolkou, která má zlomenou páteř. Hawke se živí půjčováním peněz a miluje svou dceru Julii (Marjorie Taylor). Ve volném čase je to ale sériový vrah známý jako Lamač páteří. Jeden z Juliiných ctitelů, Matthew Trimble (Eric Portman), který je také synem jedné oběti, jej začne podezírat a snaží se jej chytit při činu. Dramatické finále na střeše domu končí tragicky. (Peabody)

pornogrind

Začátek filmu zajímavej a celkem originální. Pěvecký duo pobavilo. Následná řeznická historka taktéž. Pak už na scénu nastupuje Tod Slaughter a krátce představuje svoje předchozí filmy Maria Marten, or The Murder in the Red Barn(1935) a Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street(1936) a pak už vypravuje svůj nový příběh(tento film). Tentokrát si zde zahrál lamače páteří. Tod Slaughter se své role o5 zhostil skvěle ale nastal tu ten samej problém jako u předchozích filmů co jsem s ním viděl. Až na pár zajímavějších chvilek mě snímek nějak víc nezaujal. 2hvězdy ()

Oktavianus

Tod Slaughter byl zvláštní fenomén. Hrál všehovšudy jen v osmi filmech, ale všechny si více či méně zasloužily nálepku horor - a ve všech hrál hlavní zápornou postavu. O jejich kvalitách není třeba tolik mluvit, moc za to nestojí, ale zjevně ho to bavilo - čemuž nasvědčuje i podivný úvod tohoto filmu, kde po vystoupení dvou zpěváků konferenciér u mikrofonu zpovídá "pana Toda Slaughtera", jak ho baví vraždy a hrůza v jeho díle. Potom následuje standardní film, který se od Slaughterovy filmografie příliš neliší. Opět je titulním antihrdinou, opět je bezcitným vrahem a opět se sejdou všechny standardní kulisy, které k tomu patří. Zmínku si zaslouží snad jen okolnosti několika vražd (jedním z nich je - i když mimo obraz - protivné dítě, za to filmu patří velké plus) a právě netradiční rámec snímku, kdy po skončení vidíme zpěváky v onom studiu, kde zpovídali Slaughtera, jak jeden z nich z filmu usnul a druhý pokrčí rameny a odchází. A zhruba totéž bych udělal po zhlédnutí tohoto dílka i já. ()