Spletitý příběh z dob čínských válčících klanů vypráví o mladém Changovi (Derek Yee), který hledá svou rodinu. Během své cesty je seznámen s tajemstvím dvou mystických zbraní. Ten, kdo odkryje staré tajemství Nebeského meče a Dračí šavle, stane se pánem všech bojových umění. (Epistemolog)

Epistemolog

Komplikovaný příběh dle novely Louise Cha, bych přirovnal k pokusu nacpat sérii Hra o trůny do jednoho bohatého blockbusteru. Většina charakterů jsou spíše karikatury s pokřivenými rysy v krásných kostýmech. I zkušení fandové se po úvodu začínají ztrácet v nepřeberném množství klanů, postav a intrik. Jindy srozumitelný Chor Yuen musel zaměstnat na 70 herců a komparzistů, aby dostál předlohy. Fandové mohli být s příběhem obeznámeni už v Evil Cult - Tajemství Kung-Fu (1993) s Jetem Li, ikdyž detaily se liší. Poněkud zklamán jsem byl z vlažné akční choreografie zkušených bratrů Tanga Chia a Pei Chi Huanga. Trampolína a máchání rukama na mne totiž neplatí. Normana Chu poznáte v kostýmu Green Bata a legendárního akrobata Wah Yuena s mečem zahlédnete v bílém kostýmu v druhé půli. Zamotaný 200 minutový děj byl natočen na dvě části, ovšem existuje i slušný třetí díl z roku 1984. ()