Osudy doktora Martina Schlütera, jak je vykreslili autoři Karl-Georg Egel a Achim Hübner, jsou obsáhlé a složité. Mladého, tehdy pětadvacetiletého chemika poznáváme ve třicátých letech, kdy začíná pracovat v mocném porýnském koncernu rodiny Vahlbergů. Sledujeme ho v uniformě nacistického důstojníka v okamžiku, kdy se na frontě rozhodne k vážnému kroku - dobrovolnému zajetí. Vidíme ho při práci v zajateckém táboře na Sibiři. Jsme svědky jeho návratu do poválečného domova, zklamání nad vývojem poměrů v Porýní a jeho nejtěžšího a nejzávažnějšího rozhodnutí opustit onu "věž ze slonoviny", do níž se snažil uzavírat vědeckou prací a postavit se tváří v tvář problémům své doby i své země. (mibara)

Ej Hlemýžď

Několikadílný seriál NDR o chemickém odborníku Dr. Schlüterovi (hrál Otto Melies) postihující období 2. svět. války a vývoj v poválečném Německu. Brzy se začnou pevně uzavírat hrance mezi nově vznikající NSR a NDR. Co myslíte, pochopí dr. Schlüter, na které straně hrance je ta správná volba? Jako dítěti se mi pro svou dávku napětí seriál velmi líbil a jako socialistickou agitku, která byla zcela zřejmá, jsem ho nevnímal, proto dávám 3*. Mám pocit, že český dabing tehdy zpravovala brněnská TV. ()