Long teng hu yue

• Hongkong 龍騰虎躍 (viac)

Karlos80

Doslova šílené, ale jinak velmi povedené "kung-fu" akční béčko v hlavní roli s Christopherem Mitchumem (specialistou v bojových umění a ex-agent CIA, tohohle charismatického chlápka není nikdy dost), který se vydává na nebezpečnou misi, kterou dostává od svých nadřízených, kdy má inflirtovat a zneškodnit nebezpečnou a rozsáhlou sít pašeráků drog a obchodníků. Během dlouhé cesty se mu dostává značné podpory a pomoci, kdy mmj spolupracuje i s Interpolem. Tenhle ten film mě opravdu nenudil, jeho tempo a téměř non-stop akce byla neuvěřitelná, obsahuje takřka vše co by mělo správné "martial arts" béčko obsahovat (tedy spoustu akce, dobře provedené bojové scény-choreografie není vůbec špatná, honičky, střílečky etc), spousta postav, to vše může působit trochu chaotickým dojmem, rovněž i spletitost děje, ale jinak jsem byl opravdu nadmíru spokojen. Prostředí kde se točilo bylo rovněž úžasné, je tu i trochu humoru. Doporučuji všem milovníkům, obskurních, exotických, prostě všech dávno zapomenutých kung-fu filmů. Líbit se to určitě bude. Viděn dvd-rip v německém jazyce a s anglickými titulky. Podobné filmy; o rok mladší "Cosa Nostra Asia", opět s Mitchumem v hlavní roli. ()