Peccati a Venezia

všetky plagáty

Karlos80

Nechvalně známé duo Gianni Dei a Leonora Fani "Giallo a Venezia"( jeden z nejšpinavějších giallo filmů vůbec), společně opět na místě činu, opět v Benátkách, ale tentokráte v poněkud nešťastném melodramatickém příběhu. Dekadentní a melancholická atmosféra Benátek je stále docela působivá a okouzlující. Co do žánru, tak je to takový mix dramatu, erotického filmu, gialla a detektivky ve stylu Aghaty Christie (konec), bohužel ale s velmi málo průkazným - nesourodým scénářem. Krapet nahoty a soft-erotických scén, nějaká lehčí hrůza, ale jinak nic co by člověka dokázalo více zaujmout. Nic co by stálo za řeč. Film spíše nudí. Pomalu stárnoucí a zapadající hvězda 60 a 70s Marisa Mell ("Diabolik"), byla ale stále moc půvabná ženská (i když konkr. tady spíše smutná) a je opravdu radost ji vidět v každém filmu ve kterém se tahle ta původem rakouská herečka objevila. Načechraná a už přeci jen trochu kyprá Leonora Fani ("Calde labbra") v roli nymfomanky narušitelky (pro ní skoro typická role), už dávno ne ta křehká a jemná dívenka z první poloviny 70s. Její po zásluze krátká filmová kariéra se pomalu ale jistě uzavřela nepříliš dobrým filmem a sama herečka si nemohla být nejspíš jistá ani svou postavou, na svůj herecký výkon pyšná určitě moc nebyla a v její filmografii patří patří spíše k těm slabším. V jedné scéně, kdy se opilá toulá náměstím, se mi ale docela líbila a ještě pobavila. Slabší a nevýrazný Euro-Trash, který kdyby se mu věnovalo trochu více úsilí mohl dopadnou o poznání lépe. ()