Marie Poledňáková, autorka českej komédie storočia S tebou mě baví svět a úspešných komédií Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny sa po šestnástich rokoch vrátila k filmovej réžii a vytvorila strhujúci príbeh. Opäť dokázala svoju jedinečnosť, zmysel pre humor i majstrovstvo a znovu divákov pobaví v láskavej rodinnej komédii.
Otec Luboš, ktorý pracuje v Alpách ako záchranár, prichádza domov do Prahy oveľa skôr ako pôvodne sľúbil. Jeho osemročná dcéra Amálka je nadšená, a tak odmietne ísť do školy v prírode, aby si užila otecka. Luboš ide teda do školy ospravedlniť Amálku, ale dopadne to tak, že nakoniec odchádza do Vysokých Tatier s celou triedou ako zdravotný dozor. Svojej manželke Anne (ktorá práve rieši odchod do "dôchodku" a stratu milovanej práce v balete) sľúbi, že je to len na pár dní, pošle ju na chalupu a sľúbi, že za ňou určite príde... Reťazec náhod a nedorozumení tomu však zabráni – dopomôže k tomu nielen Amálka, ale aj svojrázny dedo Pepík a syn Vašek so svojou dobrodružnou povahou. Do hry vstupuje i atraktívna učiteľka Alica, originálna rodinka Koudelkových a ich syn Vítek, dedova susedka Bobulová a mnoho ďalších... (TV Markíza)

Peabody odpad!

do stejné řeky potřetí už ne. První ä naprosto zásadní problém je casting. František Němec a Jana Preissová byli nejen herci, ale páni herci. Paní Timková snad je herečka, pan Etzler tedy opravdu ani to. Mezi nimi není nic než honorář a to je citelné. Nevyčítám, že paní POlednáková nenašla nového Tomáše Holého, takový fenomén je jednou za generaci.  V dalších rolích jsou pak většinou jen pitvořící se figurky,  anebo herci, kteří hrají že se jenom umějí pitvořit. Děj je řídký, tam kde byla jistá romantika prvních dvou, je šaškující Nekonečný, fftipný Náhlovský (jako vždy s jednou vyjímkou). Prostě chci udělat sequel, ale dlouho jsem - sedm let - nic netočila. Tak to musím z m o d e r n y z o v a t   a přidat hóóódně vtipnejch postaviček, každýho, kdo je schopnej vyblít vtípek, vezmu.  A ječet se musí a hlasitě smát.  A nějaké žertíky o dědovi s počítačem, online skejtu přidám - nevadí, že už to zase pět let nefrčí, šup tam s tím a zamíchat a bude dort. No nebude, jak pejsek s kočičkou vědí. ()

noi

Dlouho mne nic tak nezklamalo. Děj byl strašně roztříštěný, nikam se neposouval, snad nejhorší střih, jaký jsem v poslední době viděl. Dost dlouhou dobu jsem se neorientoval v příbuzenských vztazích hrdinů a často jsem nechápal motivy jejich jednání. Zachraňoval to snad jen solidní výkon Václava Postráneckého a to, že se to točilo (včetně interiérů) na mé oblíbené Brnčálce. ()

Bow-Z

Poměrně dlouhá stopáž napresovaná rádoby vtipnými scénami na jejichž úkor se pak celek jeví dost nelogicky. Neustálé pendlování hlavních postav mezi Prahou a venkovem (jakokdyby to bylo 10 minut tramvají), "cool hudební prostřihy" Konečného s Vojtkem, žádná dějová linie není ani z poloviny dotažená do konce, křečovité pokusy o gagy a mohl bych pokračovat. Ve filmu nefunguje naprosto nic a tím je degradován na úroveň Troškových Kameňáků, u kterých alespoň víte, co očekávat. Dokonce mě nedojaly ani smutný oči dětskýho hrdiny. Díky několika úsměvným scénám dávám 1* ()

-ETIENNE-

Tento film zďaleka nie je taký zlý ako tu o ňom všetci píšu. Tá socialistická nálada z prvých dvoch filmov série sa už predsa nedala uplatniť ani ničím nahradiť. Dej je logicky zasadený do iného prostredia. A myslím si. že ani výkony hercov nie sú zlé, rovnako ako celková atmosféra filmu. Moje hodnotenie: 75 percent. ()

Leila75 odpad!

No ,tak to je přesně to,čeho jsem se bála,nepodařený pokus o znovu vzkříšení parádních komedií jako je S tebou mě baví svět,Jak dostat tatínka do polepšovny a jim podobné.Dvakrát do stejné řeky nevstupuj!!!Zvlášť pak po 30 letech,a co měla znamenat rodina Koudelků jsem fakt nepochopila,holt odpad je odpad! ()

corax8

Marně si lámu hlavu, proč dříve byli filmy M. Poledňákové vtipné a už nejsou. Krokodýli jsou jasný důkaz. Mrzí mne to, ale nezaslál jsem se snad ani jednou. Tedy pokud nepočítám nezamýšlenou trapnost. ()

Halloboys

Má bolest plynoucí ze shlédnutí tohoto filmu je o to vězší, že vím, že autorkou tohoto snímku není nikdo menší než Marie Poledňáková. ()

Candyman6

Kdyby byl film natočený jako samostatný rodinný film a né jako třetí díl úžasných Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, bylo by mé hodnocnení o trochu lepší. ()

cachanell

X-té díly po x-letech - to nepovažuji za nejlepší nápad. Tento film je mého mínění důkazem. Pro mne naprosto zklamání, i když Eva Holubová mě bavila. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)