Pedro je gay "medvěd" s aktivním společenským a sexuálním životem, který u sebe ubytuje na pár týdnů svého synovce Bernarda. Když ale Bernardovu matku zatknou v Indii za pašování drog, vypadá to, že zůstane u Pedra na delší dobu. Najednou Pedro zjišťuje, že musí přizpůsobovat svůj životní styl a že vychovávat dítě není jednoduché. Do jejich soužití ale nakonec zasahuje Bernardova babička, která se postará o to, aby chlapec vyrůstal v internátní škole. Film získal cenu hlavní poroty Mezipater v roce 2005. [Mezipatra 2009] (oficiálny text distribútora)

easaque

5* Vidím, že tento film tu má tak málo komentářů a navíc když patří mezi mé velmi oblíbené filmy a mám ho zařazený i do mé TOP10, tak musím po těch letech k němu napsat svůj názor. O medvědí komunitě toho prozradí hodně a věřím, že to někomu může vadit, což je však jeho věc. Rozhodně je to však gay film, ve kterém je ukryto něco navíc, co má přesah i nad tuto úzkou kategorii, čehož si hodně vážím. Je to film ze života, který i přes veselé chvíle, je vlastně smutný, přesto dodá dobrou náladu a na konci se ani já neubráním slze v oku. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

toma.baza

Pedro je homosexuál žijící pestrým společenským životem, s širokým okruhem přátel, ale bez touhy se vázat. Bez nadšení souhlasí, že se postará o svého synovce Bernarda, jehož matka odjíždí na dva týdny do Indie. V Indii je ale zatčena pro pašování drog a Pedro se o Bernarda musí starat mnohem déle, než původně chtěl. Jejich vzájemný vztah se promění. Objeví se ale Bernardova babička, která se neštítí ničeho a snaží se Bernarda si přivlastnit. ()

Lukadlo

Z počátku to vypadá, že má Pedro bezstarostný život, čím víc se však divák noří do děje, zjišťuje, že není všechno jako pohádka. Snímek se líbil, jednak nám ukazuje nádherný vztah muže a chlapce a dále pak můžeme nahlédnout, jak vypadá takový "medvědinec". Zaujal mě také konec filmu, kde se nedá jednoznačně říct, jak to se synovcem bernardem je (skvělý nápad režiséra). ()

Worf

Težko se mi hledají slova. Cachorro má být komedie/drama, nevím možná, že pár scén je komediálních, ale pro mne je to film o životě, o rodině , o přátelích. Když jsem si sedal k TV, myslel jsem si: " budu se smát a bavit", ano první scéna mne dostala, proč si to nepřiznat. Po té co jsem poznal Bernardovu babičku, bylo mi špatně od žaludku až do posledních pěti minut filmu, takže pro mne spíš drama než komedie. Kdybych mohl dát víc hvězd dám je. ()

vlcekmirek

Nejlepší film s gay tématikou, jaký jsem kdy viděl. Tvůrci si nepletou gaye s transvestity, medvědi jsou tady ukázáni jako chlapi bez šišlání a nakrucování před zrcadlem. Při úvodní "šukací" scéně jsem se sice lekl, že půjde spíš o porno s "nějakým dějem", ale další minuty filmu mne vyvedly z omylu a já byl vtažen do emotivního příběhu postaršího gaye a jeho nezletilého synovce. Po pravdě jsem v druhé půlce filmu bulil jako želva, a to se nenechávám strhnout lacinými dojáky. Film končí pohřbem, to není pěkná vyhlídka na zábavu, ale má svou sílu. Dojal mě tak, že jsem u něj cedil víc slz, než u ostatních (rádoby) dojemných filmů dohromady. Tenhle film je jiný a já ho zařadil do své soukromé TOP 10. Nejen pro svou orientaci a příslušnost k medvědům. Ten film je síla! A musím ještě reagovat: Pro TYNU.T: Jsem postarší, chlupatá vousatá buzna, ale tenhle film mě neoslovil proto, že bych chtěl zažívat podobná dobrodružství (sexuální), jako jsou naznačena ve filmu. Oslovil mě příběh a síla emocí. Nedojali mě šukající staříci, ale osud chlapce, o kterého se chtěl někdo postarat a bylo mu to znemožněno. Nad bezmocí proti zvůli "tech moudrých" jsem plakal, ne nad exkluzivností záběrů....Neznám právní normy ve Španělsku, ale u nás by obdobný příběh dopadl tragicky. Zlovůle úřadů a "morálních" lidí by chlapce dohnala Bůh ví kam.... ()

• Španělský (tedy původní) název filmu se doslovně překládá jako "štěně" nebo "mládě". Doslovný překlad anglického názvu Bear Cub ale znamená "medvídě". (Tom Riddle)
  • Scény na pouti byly natáčeny José Luisem García Pérezem, představitelem Pedra. (Tom Riddle)