Hayanbang

• Južná Kórea 하얀 방 (viac)

ricci.s

Ďalší ázijský priemer. Reportérka a policajt sa snažia vyjasniť záhadné úmrtia tehotných žien, ktoré zomreli 15 dní po tom, čo sa prihlásili na internetovej stránke potratovej kliniky. Pre tú reportérku je to aj nutnosť, lebo aj ona je tehotná a taktiež sa tam prihlásila. Čakal som klasickú duchárinu v štýle Kruh, ale porovnávať sa to nedá. Vlastne to ani nie je horor, skôr thriller s celkom dobrou atmosférou a peknou kamerou. Príbeh nie je najhorší, len sa nie je čoho báť. Tu nebola ani jedna ľakačka, a dôležitú pointu vyzradili už v polovici filmu, čo ma tiež veľmi nepotešilo. Nie je to vyslovene zlé, ale veľmi ľahko zabudnuteľné. ()

tombac

Mysteriózní thriller, ve kterém smíšené duo detektivů vyšetřuje záhadná úmrtí mladých žen, díky zdařilé atmosféře, stavící na znepokojivých a napínavých, převážně zatmavených scénách, hravě strčí do kapsy většinu současné korejské horrorové produkce. Děj Unborn But Forgotten má spád, a ačkoliv finále mohlo být lepší a film celkově nepřináší nic překvapivého, velmi mě potěšil. I jako příznivce Lee Eun-ju, která je pro mě zosobněním ženskosti a jež je tu opět výborná. ()

Tyckin

Poměrně povedený mystery/horor kousek o záhadných úmrtích mladých žen spojených s podivnou internetovou stránkou, rozhodně jsem se nenudil, dokonce jsem to nyní viděl podruhé - měl jsem prostě neodolatelnou potřebu pustit si zase něco s úchvatnou Lee Eun-joo. Tento snímek by žádný její fanda neměl vynechat. 74% ()