Ezis

„Dnes v noci nespíme / nebudeme spát.“ Jedna noc, jedna vražda a čtyři lidé (zkorumpovaný policista, jeho žena, modelka a nesmělý mladík). Na tenhle film mám pěkné vzpomínky, protože jsem se z něj naučila několik svých prvních estonských slov. Také mně utkvěla postava ztvárněná Priitem Võigemastem, která bydlí u železnice a lépe než v ženách se vyzná ve vlacích. V popisu tohoto filmu by asi na prvním místě mělo být „drama“, protože na thriller je tento film příliš klidný (inu, Estonci) a jde v něm hodně o vztahy a sebereflexi. Ale osobně si myslím, že by filmu bývalo neuškodilo více prvků thrilleru a méně prvků dramatu, protože psychologické části jsou dost neumělé. Dávám ***. Jako „klidný thriller“ je to výborné, ale vypadá to, že se Estonci v té době ještě učili točit celovečerní filmy – mnohdy je polopaticky vysvětleno to, co mohlo být zajímavě naznačeno. Plus jedna hvězdička za nádherné noční scény z historického centra Tallinnu, mínus jedna hvězdička za Carmen Kass, která je opravdu jen modelka. ()