Žena, náhle konfrontovaná se smrtí, se vydá hledat muže, kterého milovala a kterého neviděla už devět let. On je otcem jejího syna, ale neví o tom, protože ho opustila, když otěhotněla. Po dlouhé době se zase setkají a jejich láska je stejně silná jako tenkrát. Dokud je nerozdělí smrt. Příběh této ženy je příběhem lásky, života a smrti.
Na rozdíl od amerických snímků Bobby Deerfield nebo Griffin a Phoenixová, natočených částečně v melodramatickém duchu, ale obsahující i jistý hlubší ponor do problému, vytvořila Christel Buschmann popisné, značně vykonstruované a jakoby chladné komorní drama. (Filmový přehled)

evulienka3

Pamätám si na tento film už len veľmi matne. Kedysi dávno ho dávali v našej verejnoprávnej televízii a viem, že sa mi vtedy páčil. Príbeh smrteľne chorej matky, ktorá vyhľadá pred smrťou otca svojho dieťaťa, nech sa má o neho kto postarať. Vtedy ma to dojalo k slzám, na tie som nezabudla.... Neviem, či by film obstál dnešnou optikou, ale zrejme sa to už ani nikdy nedozviem, nakoľko film je napriek vymoženostiam súčastnej techniky a internetu nezohnateľný. Takže zostanem na nostalgických 4*. ()