Po zproštění z vojenské služby se dva komedianti Len a Bill marně snaží sehnat práci v oboru. V nájemním domě madam Dochertyové potkávají sympatickou zpěvačku Jean, která řeší úplně stejný problém. Až na srazu válečných veteránů si společně s dalšími kamarády uvědomí, že jejich někdejší vojenská kapela by mohla být tím pravým na současnou poválečnou krizi. A k tomu ještě strýc jednoho z nich vlastní ve městě malé divadlo! Štěstí se přeci musí jít naproti. (dopitak)

dopitak

Pokud se nepletu, Terry - Thomas moc v muzikálech nehrál, tohle je tedy spíš výjimka. Tento krátkometrážní snímek je však zajímavý ještě z jiného důvodu - ve své prakticky první filmové scéně se tu objevil "Shadow Boxer" Norman Wisdom, pozdější slavný britský komik, které se v této době pokoušel prorazit v šoubyznysu. Četl jsem jeho autobiografii, a tak vím, že tento film je v podstatě o něm (stejně jako o spoustě dalších, kteří v nelehké době měli hluboko do kapsy a snažili se uživit uměním). Norman tu předvádí němý dvanáctivteřinový výstup, který v kontextu celé jeho divadelní kariéry patřil k rutinním scénkám.____Celkově se jedná o tuctový muzikál/komedii jen s několika povedenými gagy, za zmínku stojí například (Voskovcovým a Werichovým dialogům ne zcela nepodobný) výstup Lena Lowea a Billa Lowea během "ukázkového" představení před divadelními agenty: "I play the piano with my toes."_ "With your toes, that´ s wonderful."_ "What happens with your hands?"_ "I put them into my ears. I couldn´t stand that noice." Asi nejlepší scénou je pak scénka Teryho Thomase.___Spíš než obsahově svou nedostupností a historickým zařazením (Thomas, Wisdom) zajímavý film. ()