Mladá pákistánská obhájkyně Saamiya Siddiqui (Rani Mukherjee) si jako svůj první případ vybere tajemného pilota indické armády Veer Pratap Singha (Shah Rukh Khan), který tráví jíž dvaadvacátý rok v pákistánském vězení. Zachránil totiž kdysi život krásné Pákistánce jménem Zaara Hayaat Khan (Preity Zinta), do které se okamžitě zamiloval a dokonce ji představil i svým rodičům (Amitabh Bachchan a Hema Malini). Celý jejich vztah se však zkomplikuje příchodem Zaařina snoubence, který se vynasnaží zbavit se Veera za každou cenu. Obhájkyně Saamiya jej ve vězení nejen přesvědčí, aby po dlouhé době konečně promluvil, ale znovuotevřením svého procesu dal též naději na zlepšení vztahů mezi Indií a Pákistánem. (oficiálny text distribútora)

Specs

Hláška: Veer Pratap Singh: - "A až budeš mít 8-10 dětí, přijedeš s každým na návštěvu. Vezmu tě na projížďku na kole a ukážu ti novou vesnici." Zaara Hayaat Khan: - "Ale jak porodím tolik dětí, nebudu moct sedět na kole." Veer Pratap Singh: - "Ano, máš pravdu. Tak zajistím traktor." ()

StanislachKo

Naskrz romantická slzy žmýkajúca uspievaná a v daždi utancovaná klasika. Ale tie emócie, čo to zo mňa vyžmýchalo... To som už dávno nezažil. A konečne sa ma naplno dotkla hviezdnosť dvoch "kráľov Bollywoodu" Shah Rukh Khana a Amitabh Bachchana. Cez tri hodiny byť prikovaný v kresle a nerušene si to užívať bola jedna z mojich najväčších filmových satisfakcí posledných čias. Smekám! ()

Fujara777

ÁNO: Pre silné a nespútané ženy, ktoré si však v pravý okamih vedia uvedomiť cenu tradícií a hodnôt, som mal vždy pochopenie a tak trochu aj slabosť. Aj keď dej plynie najmä vďaka mužskému elementu, dievčence dostávajú taktiež svoje dôležité miesto. Naviac, je tu zopár nápaditých vizuálnych premostení medzi spomienkami a súčasnosťou. NIE: Nuž, akosi lacne pôsobilo väzenie a vôbec všetko, čo sa odohrávalo v súčasnosti. Nepochopiteľných vecí a zvratov tu je tiež možno zopár nájsť. Na škodu veci sú pesničky. Tentokrát žiadna neoslovila. ()

berg.12

Bollywoode, Bollywoode, na Tvé roztančené tříhodinové love story jsem si již dávno zvyknul. Stejně tak, jako na rodinná a životní moudra, která na mě skrze ně neúprosně valíš a na Tvůj obligátní "rain of love" se už skoro těším. Ale jak do toho s vážnou tváří začneš motat politiku, emancipaci, lidská práva nebo ten všeobjímající patriotizmus, tak to zatím moc nedávám. Kdo se však přez to dokáže přenést, čeká ho tentokrát love story, před jejíž naléhavostí a intenzitou bledne i samotná Korea. ()

lenuse

Je pár "základních" indických filmů, které jsem neviděla a nějak to pořád odkládám. O filmu Veer Zaara už to neplatí. Povinnost jsem tedy splnila. :-) Kdybych to neudělala, zas tolik by se nestalo. Už jsem viděla lepší filmy na indicko-pákistánské téma. Kdo viděl Earth od Deepy Mehty, musí podle mě naprostou větišnu těch dalších příběhů považovat za plytké a přeslazené. Aspoň, že je na většinu herců příjemný pohled. ()

• Vězenské scény byly natočeny během dne, navíc Shah Rukh Khan musel nosit paruku. (ČSFD)
  • Veer-Zaara je název skloubený z křestních jmen hlavních hrdinů. (ČSFD)