Mladý a úspešný herec (Umberto Orsini) prichádza mimo sezónu na ostrov Capri, kde voľné dni aj noci trávi sám so sebou. Jednu noc spoznáva dospievajúceho mladíka (Dino Mele), ktorý noci trávi takisto sám a väčšinou s fľaškou alkoholu v ruke. Priateľstvo sa okamžite mení na príťažlivosť, avšak jedného dňa sa k nim pripojí príťažlivá bohatá žena  (Françoise Prévost) so spontánnou povahou a bezstarostným prístupom k sexualite a všetci ostávajú z neobvyklej situácie veľmi zmätení. (jaklee)

petrsv

Film je dobře natočený a přidávám se k těm, kteří vychvalují zachycení zimní amtosféry italského ostrova. Krásný Dino Mele si zde odbyl svou hereckou premiéru. Děj je spíš upozaděn, tvůrci se soustředili více na postavy. Snažili se zobrazit jejich povahy a pocity způsobem, jakým to v tehdejší době bylo možné. Je to určitý styl, je to pochopitelné, nicméně není to můj cup of tea. ()

rivah

Výborné vystižení zimní atmosféry ostrova Capri. Vztahy mužů a hrdiny s ženou jsou jen (většinou mlčenlivě) naznačeny v dobovém stylu. ()