Kyu-sik a jeho kamarád Seon-dal studují na kněze. Díky nehodě s posvěceným pohárem musí oba mladíci strávit nějaký čas před vysvěcením na jedné faře. Zde Seon-dal potkává krásnou farářovu neteř Bong-hee a dostane za úkol ji obrátit na víru. Jejich sympatie postupem času rostou, avšak Seon-dalovo vysvěcení se blíží. (ČSFD)

Tarako

Myslím, že všechno důležité tu už bylo napsáno. Opět se jedná o nenáročnou podívanou, která neurazí ale bohužel ani nijak zvlášť nenadchne, jenže u korejců to funguje trochu jinak a tak mají i ty jejich sebeobyčejnější a předvídatelné snímky oproti těm americkým něco navrch. Nevím, co přesně to je ale funguje to. Body plus za obsazení Ha Ji Won / body mínus za roli Seon-dala.. Nevím nevím ale něco mi na tom chlapci nesedělo, Sang-u Kwon umí být i sympatičtější. :) Těsných 70% ()

Shit

Romantická komedie, která vlastně ničim moc nevyniká a už vůbec ne vtipností, ale tak nějak se na to příjemně a nenásilně koukalo, že tomu musim dát vyšší hodnocení, než by si samotnej hodně předvídatelnej film vlastně zasloužil a samozřejmě velkej podíl na tý příjemnosti měla moje oblíbenkyně Ji-won Ha ()

sniper18

Je to dosť dobrá romantická komédia z juhokórejskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o mladom budúcom farárovi, ktorý je po jednej menšej nehode spolu so svojim priateľom prevelený na vidiek, kde sa majú u miestneho farára pripravovať na svoje budúce povolanie a čakať na vysvetenie, ale k farárovi práve príde aj jeho neter, ktorá má od klasickej kresťanky veľmi ďaleko a tak ju mladík nemá rád, ale postupne si k sebe nachádzajú cestu. So spracovaním som celkom spokojný, určite to nie je žiadny klenot a z tejto veľmi zaujímavej tématiky sa ešte dalo získať aj o niečo viac, ale aj takto sa na to dobre pozerá. Prvá polovica sa nesie skôr v takom humornejšom duchu a práve tu vidno ten menej využitý potenciál, z tohto mohla byť skvelá zábava, ale vyšlo to skôr len tak mierne nadpriemerne, pár situácií je výborných, napríklad spoveď budúceho farára, ale väčšinou to pôsobí skôr len tak obyčajne, ale postupne sa to vylepšuje, romantická línia mi už sadla viac, hlavne z pohľadu mladíka, ktorý by aj chcel, ale vie, že kvôli práci farára nebude môcť a toto sa mi už skutočne páčilo, navyše sa tu nájde aj pár skvelých nápadov, hlavne ten s príveskom a k tomu výborný záver. Takže čo sa týka jednotlivých žánrov, humor je dobrý, ale nedostatočne využitý, až na pár situácií pôsobí skôr len tak úsmevne, ale romantika sa už vydarila. Herecké obsadenie je skvelé, tu sa dá len chváliť, výborný Kwon Sang-Woo, ktorý podobné úlohy zvláda s úplnou ľahkosťou, ale viac samozrejme poteší perfektná Ha Ji-Won a títo dvaja s ľahkosťou ťahajú aj tie obsahovo slabšie scény, takže film ani raz hlbšie neupadne. Ale páčia sa mi aj vedľajšie postavy, či už mladíkov priateľ, farár alebo večne nadávajúce dievča. Réžia a technická stránka patria medzi ten slušný žánrový nadštandard. Som dosť spokojný, ako som spomínal, dalo sa z toho získať aj viac, hlavne v tej prvej polovici, ale pozerá sa na to stále dobre a to hlavné duo to ešte povýši o úroveň vyššie. 76% ()

Dragoni

Čistě natočená, nenáročná předvídatelná a kdo ví co ještě, .. podívaná s minimem vtipu, . . tak proč se koukat právě na Shinbu sueob ? Hlavním plusem je rozdílnost a osobní překážky, které brání sblížení hlavních postav, budoucí kněz a nafoukaná farářova neteř, která se snaží najít štěstí v lásce, která může být blíž než si dokáže připustit. 65 % ()

molotov

Tak já taky něco napíšu, aby nebyl jediný koment zrovna od toho, který dal filmu nějnižší hodnocení:-) Děj, který toma.baza nastínil, je opravdu naprostý začátek, takových první deset minut. Co se originality týče, tak vás tenhle film těžko po nějaké stránce dostane do kolen. Hlavní pocit, který mi po shlédnutí zůstal, byla čistota. Formálně čistý (žádné filtry, žádná špinavost, žádné agresivní střihy, žádné techno), dějově čistý (jednoduchý, ale krásný příběh o lásce), emočně čistý (trochu humoru - spíše úsměvnosti, ale hlavně budování vztahu dvou rozdílných povah a pohlaví:-). Celková střídmost a čistota filmu na mě působila celkem osvěžujícím dojmem, ale dokážu pochopit, že někoho to může otrávit nebo znudit. ()