Maurice žije a pracuje na farme v nádhernom južnom Francúzsku. Jeho šéf François Bricard (Richard Bohringer) ho využíva a zle platí. Maurice robí do úmoru, aby pomohol svojej matke, ktorá žije v malom dome v horách. Nikdy nevidel svojho otca a zo školy odišiel v šestnástich rokoch. Jedného dňa stretne noblesné dievča z Paríža a je to láska na prvý pohľad. Dievča však cestuje so svojím priateľom a už čoskoro obaja odídu. Maurice sa rozhodne, že pôjde za ňou do Paríža a bude ju hľadať. Vo veľkomeste sa Mauricovi aj napriek jeho naivnému prístupu k životu všetko zázračne darí. Získa nových priateľov, vzrušujúce sexuálne zážitky aj zaujímavú prácu. To všetko sa razom skončí, keď do Paríža nečakane príde jeho bývalý šéf a nájde ho v byte svojho syna Philippa (Stanislas Forlani), kde Maurice býva. A nastane mela... (TV JOJ)

genetique

Je to darmo hovoriť. Uletené americké komédie o partičkách teenagerov a ich výstrelkoch, ktoré sa točia okolo školy, sexu a iných pubertálnych vecí vedia len oni. Navyše francúzsky humor s touto tématikou vôbec nehrajú rovnocennú ligu, takže zbytočne sa budem ďalej rozpisovať, pár vtipných detailov, postáv, ale nesiaha to ani do priemeru. 40%. ()

Olík

Doktor z hor na způsob ulítlé studentské komedie aneb mladí statkáři versus zářivá světla Paříže. Koprodukční paskvil francouzského situačního humoru, americké teen bláznivosti a bavorského sedláctví, jenž se z naprosto nezáživné podívané postupem času propracovává k celkem povedeným momentům, které však neustále sráží všudypřítomná vidlácká patina. ()

Enšpígl

Velmi zajímavý a celkem vtipný film. Celkem proto, že zhruba v prostřední části se objevuje druh humoru, založený na blití a následcích učinků drog. Koukat několik minut na pitomé oblyčejové grymasy nastřelenýho puberťáka je stejnej opruz jako koukat na Pavla Béma, která významně zvedá obočí, když mluví o své poctivosti. A velmi zajímavý film je proto, že je v něm i dostatek "neamerickýho" humoru, například jediná a naprosto nenápadná věta od číšnice "zbyl jste tu sám. Sníte těch 48 šneků a rejnoka?" a on zcela normálně a vážně odpoví "Toho rejnoka už nebudu." je typická ukázka francouzskýho humoru, založen především na momentální situaci a minimu slov. Tady v komentu to možnná vyznívá trapně, ale věřte, že ve filmu je to vtipný. Celkově je film hodně ulítlá bláznovina, ale především díky dobrým dialogům se jedná o překvapivě docela vtipnou záležitost. ()

Elleannie

Docela zmatené a strašně rychlé (rychlé ve smyslu jednou jsem tam, za deset sekund jsem už úplně jinde a dělám něco úplně jiného), ale vcelku koukatelné. Nějak mi to nedalo a dívala jsem se až do konce. Některé scénky byly vtipné, některé se mi moc nelíbily, ale když to vezmu globálně, tak to bylo v pohodě. ()