Slobodná matka Laura Martinová (Elizabeth Rohmová) pracuje ako vyjednávačka FBI. Prevzala miesto Di Carla (Jerry Wasserman), ktorý je presvedčený o tom, že to nie je práca pre ženu. Medzi sebou tak majú s Laurou neustále nezhody. Počas jednej akcie, kedy sa Laura snaží vyjednávať s pacientmi z ústavu, ktorí uniesli ošetrovateľa, príde takmer o život. Namiesto uznania, že zachránila rukojemníka, na ňu čaká disciplinárne konanie a dočasné odvolanie z funkcie hlavného vyjednávača. Nepríjemnostiam musí čeliť aj v súkromí. Večer jej zavolá dcérina učiteľka a oznámi jej, že dcéra nechodí do školy. Keď sa s ňou Laura chce o tom porozprávať, Taylor ju pošle preč, pretože na ňu nikdy nemá čas. Jej ozajstnou priateľkou je smrteľnou chorobou postihnutá spolužiačka. Matka chorého dievčaťa, Elizabeth, je nešťastná, pretože jej dcére nikto nedokáže pomôcť. Rozhodne sa v nemocnici získať liek pre dcéru a zamestnancom sa vyhráža zabitím, keď jej dieťaťu nedajú, čo potrebuje. Laura je nútená prerušiť plánovanú dovolenku s dcérou a opäť sa vrátiť do práce, aby zachránila svoju priateľku a ďalšie nevinné životy. (oficiálny text distribútora)

eFOXsize

Takový typický béčkoý příběh. Po celý čas jsem přemýšlela, proč musím sledovat trapné momenty ze života Laury Martinové, vyjednavačky FBI, když největším trhákem měla být jisto jistě nemocná dívka na konci. Ale chápu, snímek měl ukázat na ženský soucit v jednání a jak se to dá využít při vyjednávání, v rozporu s tím, že muži to odsuzují. Tohle na vás křičí a přes to- tohle mi bylo ukradené. Na snímku mě dojala vedlejší dějová linie nemocné dívky a její matky. Jen za to dávám 2*. ()