Režisér Srđan Dragojević navázal na svůj debut z roku 1992 a vrátil se ke svým svérázným postavám, včetně dvou nepostradatelných nadpřirozených bytostí. Populární frajer Nikola už má dospívající dceru a snaží se ji ochránit před rojícími se nápadníky. (Ony)

Ippolito

Wow...tak tomu říkám pořádná jízda! Pro mě jednoznačné převálcování jedničky. Příběh sice není vůbec originální, spíš naopak, ale zato Nikola Kojo v roli otce-ochránce naprosto exceluje. Znovu se zde tedy sekáváme s tvářemi známými z předchozího filmu, jen o patnáct let staršími, a dokonce nechybí ani cikánská skupinka broukající si Ederlezi :-) Tam, kde jednička skončila, dvojka (s menší časovou prodlevou) začala. Jednička byla zábavná a vtipná, ale dvojka je ještě zábavnější a vtipnější (bohatší na situační humor i hlášky), teda aspoň pro mě. A k tomu ten konec! ()

Bernhardiner

"Hej, producente! Neopakuješ se trochu, co?" "Nebuď tak ambiciózní! Je to druhej díl. Producenti jenom ždímaj prachy a používaj vyčpělý vtipy z prvního dílu." Ten čertík to řekl přesně. Prachy byly asi hlavním důvodem, proč tenhle film vůbec vznikl. Ale nezoufejme - dájí se na tom najít i pozitivní stránky. Ale začněme těmi negativními... Jak už bylo řečeno, jsou zde použity již použité vtipy, hlášky a situace a jsou zamontovány do děje tak, že vypadají jako pěst na oko. Kromě toho byla využitá i jedna píseň z prvního dílu, jen jí byl pozměněn text, což filmu podle mě taky moc nepřidává. Dále je v Mi nismo andjeli 2 patrná absence Branky Katic - autoři se rozhodli spojit Violetu a Bubu dohromady nyní pod jménem Violeta Zubic, kterou hraje představitelka Violety z prvního dílu Vesna Trivalic - nic proti ní, ale na tuto roli se vůbec nehodí. Její přílišná potrhlost je dobře využita v Kusturicově Život je zázrak, ale zde vypadá dost pseudokomicky. A kromě toho nám všechny postavy jaksi zhrubly ve svém slovním projevu, což mi u anděla fakt vadilo. Co se pozitiv týče, Nikola Kojo zvládl svou roli naprosto s přehledem. I Mirka Vasiljevic hraje celkem dobře. Děj sám o sobě není nezajímavý, jen je zde vidět přílišná snaha o líbivost. A když tam zase řádí akční čertík Srdjan Todorovic, nemůže být přece nuda :-) Na závěr stručně řečeno, že ti, kteří viděli první díl, budou nejspíš - tak jako já - dost zklamáni. Těm, co ho neviděli, to vadit nebude.. 65% ()

easaque

Jak už u dvojek bývá, tak málokdy překonají jedničku. Tady se o to ani nesnaží a dělá si spíš z toho srandu. Oproti jedničce je poněkud drsnější - především u rolí Anděla a Čerta, ale stále si drží úroveň a zábavnost. Prostě čisté 3hvězdičky - zejména za netradiční zpracování, jaké bylo i v jedničce. A jak vidím, tak se tu najdou diváci, kterým se to líbilo víc než jednička, tak si možná vybere každý ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Dashiella

Dobré štyri, mala som trochu problémy, na rozdiel od jednotky. Najmä mi vadila predstaviteľka Sofie, ktorá svojím prejavom vôbec do filmu nepasovala. Príbeh mal slabšie miesta, ktoré sa nepodarilo zamaskovať vtípkami a formou. Inak kopa skvelého a inovatívneho humoru a súboje anjelov a čertov neboli nikdy tak pekelne božské! ()

Polda99

První díl byl originální, nápaditej a vtipnej. Tohle je ale bohužel už jen slabej odvar, kterej stojí celej na výkonu Nikoly Kojo a ať se Nikola snaží sebevíc, tak se mu to utáhnout nedaří. Film má sice i světlý stránky, ale těch je pomálu. Mi nismo andjeli 2 je tak klasickým příkladem filmu, který čerpá jen ze slávy svého jména. ()

• Mená na drevenej obuvi používanej Milanom (Miki Manojlović), ktorými bije svoje deti, sú Srdjan, Dušan a Mateja, čo je odkaz na Srdjana Dragojevića, Dušana Joksimovića a Srdjanovho syna Mateju. (Marek1991)
  • V boji medzi anjelom a diablom na cintoríne stratil predstaviteľ diabla Zika Todorović nielen šperky, ale aj jeho zlatý zub. (Marek1991)