Prokletí Máje

(amatérsky film)

Film o Máchovi, který se v něm ale vůbec neobjeví. Je totiž dávno mrtvý. To, co zůstalo, je jeho báseň Máj a její protagonisté.Kdo si myslí, že jde o romantickou báseň, měl by si ji pořádně přečíst. Tak jako hrdina filmu, současník Hynek. Ten konečně pochopil, o čem Mácha psal a co se ve skutečnosti před více než dvěma sty lety událo. K odhalení tohoto tajemství ale nedošlo náhodou. Někdo řídil Hynkovy kroky. Někdo, kdo vypadá, jako by do současného světa přišel z časů dávno minulých. Jste to snad vy, Hynku, Viléme, Jarmilo? Mysteriózní příběh je pokusem o rekonstrukci skutečných událostí. Scénář ke středometrážnímu snímku vznikl na základě poselství, které budoucím generacím zanechal samotný Mácha. Natáčení probíhalo na autentických lokalitách. Všechny postavy, které se ve filmu objevují, jsou skutečné. Za to, jak film skončil, neneseme žádnou vinu. (oficiálny text distribútora)

Voorhees

Na studentskej film je to dost dobrý. Kvalitní kamera, herci se mi taky líbili, chvilka docela bojim bojim a chvilkama sem se docela nasmál. ()