Čtyři roky po velkém kasovním trháku BONNIE A CLYDE se Warren Beatty vrací na filmová plátna znovu jako bankovní lupič. Sexidol Faye Dunaway po jeho boku tentokrát nahradila neméně půvabná Goldie Hawn, děj se odehrává v německém Hamburku a okradení kupodivu nemají možnost zalarmovat policii.
Americký bankovní expert Joe Collins (Warren Beatty) dokončil právě v hamburské bance instalaci superdokonalého zabezpečovacího systému. Místní sejf ovšem kromě své bezpečnosti láká zákazníky ještě jednou maličkostí – americké úřady v něm nemohou provádět prohlídky na soudní příkaz. Joe si tak s pomocí mladičké luxusní prostitutky Dawn Divine (Goldie Hawn) vytipuje několik zákazníků s nečistým svědomím a ještě špinavějšími penězi na účtu, a při pečlivě naplánovaném falešném poplachu v bance jejich bezpečnostní schránky nepozorovaně vykrade. Zločinci se pochopitelně nemohou obrátit na policii a rozhodnou se proto společnou silou si své účty s Joem vyřídit. (dopitak)

dopitak

Hudba: Quincy Jones___Rozhodně se nebojte, že Dolary jsou odpadovou záležitostí, jak zmateně (proč odpad, proč alespoň několika slovy své hodnocení nevysvětlí?) soudí někteří místní uživatelé. Warren Beatty má hodně prostoru pro hraní, přesto už natočil herecky podařenější filmy. To samé lze říci i o Goldie Hawn (nelze nevzpomenout na její výkon ve filmu Kaktusový květ), která se s Beattym potkala ve filmu vůbec poprvé, celkově si spolu ale zahráli ve třech. Přes poměrně rozvleklou stopáž divák nudou netrpí, silný děj totiž táhne kufr s dolary kupředu. Obecně vzato, tyhle dopředu naplánované bankovní loupeže, kdy divák má možnost být přípravám přítomen, a pak jen nechtěně či chtěně drží zloději palce a nervózně poposedává v křesle, aby se zlosynovi podařilo něco z toho "trhnout", jsou velmi populární. Dolary mají oproti ostatním podobným ještě jednu silnou devízu - výborný, ale opravdu skvělý soundtrack. A režisér Richard Brooks rozhodně taky není žádné ořezávátko, vždyť v době Dolarů už měl na kontě trháky typu Bratři Karamazovi nebo nám Čechům dobře známé Kočka na rozpálené plechové střeše. Krom toho vsadil také na trochu erotiky - v klubu, kde se dívky svlékají před zástěnou s motivem dolarové bankovky. A na počátku 70´s ukázat ve filmu ňadra znamenalo trochu si věřit. ()

Real Tom Hardy

Ku $$$ sa opakovane vraciam kvôli vynikajúcemu soundtracku Quincyho Jonesa, pretože púšťať si ho samostatne bez pohyblivých obrázkov proste nie je ono. A je to práve jeho hudba, ktorá pomáha stráviť túto dvojhodinovú zmätenú komediálno-dramatickú vykrádačku istej nemeckej banky. Beatty nebaví, Hawn nebaví, prostredie Hamburgu nebaví. Samotná lúpež trpí absenciou napätia a mne bolo prakticky jedno, či sa zlodejina podarí, alebo nie. Horší pocit pri takomto type filmu snáď nejestvuje. Za vyzdvihnutie mimo práce QJ stojí už len kamera, záverečná jazda na žltej 'Vette Stingray popri oceáne po Pacific Coast Highway a v komentári nižšie spomenutý striptíz "na" dolárových bankovkách x) ♪♫ / ♪♫x (x) (2019) (14.3.2021) (27.9.2021) ()

kaylin

Co tohle je? Je to komedie? Nebo je to heist movie? Anebo je to snad drama ve stylu filmu noir? Asi ani tvůrci sami nevěděli, a tak vytvořili tenhle paskvil, který má sice parádní herecké obsazení, ale já jsem se u filmu spíše nudil, než abych s napětím očekával, jak to dopadne. Navíc Goldie Hawn mi přišla protivná. ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v nemeckom Hamburgu. Natáčalo sa aj v Mníchove, Malibu a v Nórsku. (Real Tom Hardy)