Hwanyeo

Hudba:

Sang-ki Han

Yeo-jeong Yoon

Adrian

Kim Ki-youngov farebný remake vlastného filmu The Housemaid. Niektoré scény boli doslova prekopírované, niektoré pozmenené, ovšem film funguje veľmi dobre samostatne (pre ľudí, ktorí nemali šancu vidieť originál), ale aj ako porovnanie s orginálom, kedy je zaujímavé sledovať ako niektoré situácie jemným pozmenením (svietenie, uhoľ kamery, iná výrazová mimika hercov...) vedia budiť často rovnaké nálady. ()

Bernhardiner

Druhá Ohnivá žena od Kim Ki-younga se minimálně vyrovnala té první, a v mnohých ohledech ji ještě překonala. Týká se to jednak obrazové stránky - Kim Ki-young si nyní mohl hrát s barvami, do kterých patrně zabalil určitou symboliku. Týká se to i herecké stránky věci - tak výraznou herečku v roli služky původní film neměl. Ta její mimika, ty její kradmé úšklebky, ta celková organičnost a síla její postavy, do toho se prostě nejde nezamilovat. To je navíc něco, co v dnešních cudných korejských filmech nalézáme jen velice zřídka.Scénář je velmi podobný prvnímu filmu, avšak nyní se to celé odehrává na kuřecí farmě a máme tu i příběh obou kamarádek. To by mi vůbec nevadilo, avšak zde máme i linii s policejním vyšetřováním, které už mi tam sedí méně, neboť díky tomu snímek působí dost překombinovaně. Nu což, uvidíme, jak na tom bude třetí díl, který je ještě o 20 minut delší. Jinak... řekl už někdo Korejkám, že bez plastických operací jsou mnohem hezčí? 85% ()