Dívka v černých punčochách

(neoficiálny názov)
  • USA The Girl in Black Stockings (viac)

Hoteliér Edmund Parry (Ron Randell) je ochrnutý a od té doby, co ho opustila jeho velká láska, je zcela odkázán na pomoc své sestry Julie (Marie Windsor). Parry se zamiloval do mladé atraktivní Beth Dixon (Anne Bancroft), která v hotelu nějakou dobu pracuje. Protože s žádnými šancemi u Beth nepočítá, začíná závidět pohlednému advokátovi Davidu Hewsonovi (Lex Barker), který s Beth čím dál více flirtuje. A pak je v blízkosti hotelu nalezena zavražděná herečka, očividně oběť psychopata... Podle povídky Petera Godfreye. (Pohrobek)

Slasher

Slabší murder-mystery kousek. Ze známé motelové lokace v Utahu se dalo dostat mnohem víc, vzhledem k době vzniku se veškerá brutalita odehraje mimo záběr, takže co tu tak jedině zaujme je pár perliček v obsazení, přičemž sexy Mamie na plakátě je vzhledem k menší roli velmi zavádějící a člověk se jí tu moc nedočká. ()

Pohrobek

Kriminální béčko s výraznou příchutí filmu noir. Rychle uběhne, kriminální zápletka byla na svou dobu divoká - dnes je ještě tou nejobvyklejší. Kdo je vrah, mi tedy nebylo jasné, tipoval jsem hodně vedle. Zajímavý je casting - Lex Barker odvádí svoje typické představení: Old Shatterhand přesazený do filmu noir. Špatná není pak ani Anne Bancroft, jejíž postava je ale asi tou nejdivnější a nejneuvěřitelnější. ()

vesper001

Zajímavý noir, který klame nemravným plakátem a pikantním názvem ;), s bonusem pro ty, kdo se chtějí pokochat Lexovým antickým profilem a ty, kdo to rádi černobílé. Záhada je ale docela propracovaná, a vraha jsem neodhadla. I proto, že je to ten typ detektivky, kterou si spíš užíváte než řešíte. ()

vitekpe

Nejvetsi zajimavosti tohoto filmecku je asi plejada slavnych jmen, ktere zde ucinkuji. Jinak je to celkem typicke drama, kde vrahem neni ten nejpodezrelejsi... :) Trosku upovidane, na muj vkus. ()