Curtains

všetky plagáty

Režisér si pozve do svojho sídla šesť mladých herečiek na konkurz na rolu tajomnej Audry. Všetko sa začne nejako komplikovať a režisér si stále nevie vybrať ani jednu z nich, pretože každá z adeptiek sa Audre sčasti podobá. Navôkol začne panovať hrôza, lebo sa v sídle objaví vrah v hrôzostrašnej maske a dievčatá začínajú jedna po druhej miznúť. Kto však za týmito udalosťami v skutočnosti stojí? (ash99)

Campbell

Skoro neznámý slasher který si rozhodně zaslouží pozornost, přeci jenom patří z téhle kategorie mezi to lepší. Neříkám že se jedná o nějaké veledílo. Je to přeci jenom klišé a plno scén jsme už někde viděly, ale třeba nápad s panenkou byl poměrně slušnej, a maska byla dokonale strašidelná, vidět to jako malej mám traumata. Škoda že vražd je málo a jsou mimo kameru, a i vrah je poměrně jednoduchej uhádnout. Průměrnej slasher který jednou stačí ale bavil mě. ()

choze

Agathou Christie šmrncnutá whodunnit vyvražďovačka na odlehlém sídle, kam je manipulativním režisérem pozváno na konkurz šest atraktivních hereček soupeřících o vytouženou roli, načež je začne redukovat tajemný vrah, kterým může být kdokoli... Fanoušci osmdesátkového krvavého porcování teenagerů budou asi zklamáni, já byl spokojen s uměleckou zápletkou, vrahovou odpudivou maskou, pěknými babami, scénou na zamrzlém jezeře, sklepem plným rekvizit i závěrečným twistem. Zařazuju mezi svoje nejoblíbenější osmdesátkové slashery a nebránil bych se remaku. ()

SeBig

Jako dobrej horor to působí spíš až ke konci, kdy jsem si řekl tyvole fakt jako dobrý, ale ten průběh filmu prostě nic extra..sem tam nejaka vražda s dobrym jumpscarem a nečekaně dost fajn kamerou..kdyby to tempo bylo svižnější, dal bych rád i tu třetí. Takhle můžu jen napsat snesitelnej slasher s hnusnou vlasatou maskou a skvělým zakončením. ()

Bloody13

Další ze zapadlých slasherů z let osmdesátých (navíc s obrovskými problémy s natáčením, jelikož to začalo už roku 1980, ale díky průseru s obsazením a malému rozpočtu se jeho práce protáhly až na tři roky). Curtains je standardní vyvražďovačka s klasickou hrou na vraha, jehož identitu odhalíte až v závěru, který se však mohl stát inspirací pro Cravenův Vřískot. Snímek jinak místy docela ubijí, vražd není moc a už vůbec nejsou gore nebo sleazy (kamera v zásadních momentech vždycky uhne), ale některé scény rozhodně nepostrádají slušnou atmosféru a co je hlavní - zabijákova maska je vážně hnusná. Záležitost tedy spíš pro kompletáře. ()

LION-MR.T

Skvělý horor,je pravda,že začátek filmu mě moc nechytnul,protože se režisér snaží film vyplnit nějkými dialogy a pěknýma holkama. To dávám dvě hvězdičky,za druhou půlku další tři. Zabijákova maska je opravdu strašidelná a nestidí se vraždit i přes den,vražda na zamrzlém rybníce se srpem je skvěle natočená,vrah použije i další standartní vraždící zbraně jako je sekera nebo nůž. Film si pak od druhé půlky vede skvěle až do skvělého konce. A moc se mi líbil závěrečný hudební klavírní motiv. ()