Nefalšovaný texaský filmový desperát Eagle Pennell se ve snímku Poslední noc v Alamu rozhodl zrealizovat ideu filmu, který by zachytil „vymírající druh chlapíka z Divokého západu“, jehož existenci ohrožovala urbanizace Texasu a stále rostoucí zisky z ropy, svět plný saloonů, country a drobných kriminálníků. (MFF Karlovy Vary)

rivah

Plno křiku a hádek, když se všichni v hospodě sejdou...a nakonec se rozcházejí. S Jarmuschem a jinými nezávislými to nemá mic společného.(max.50%) ()

movie

U tohodle jsem nostalgicky vzpomínal na Americké nezávislé léto na ČT2. LAST NIGHT AT THE ALAMO je prototyp konverzační indie komedie. Přehlídka "ještěrů" se sejde v texaském salónu Alamo aby zde prožili ještě jeden poslední večer před tím, než celou budovu strhne developer. Vyjasní se křivdy minulosti, provalí se slabiny charakterů, pořeší se rodinné krize, dojde k romancím i spoustě small talku. Byť je celá posádka baru postavená z převážně neromantických pijanů, díky autentickému obsazení a kvalitním dailogům to odsýpá jedna radost a nevadilo by mi v téhle společnosti pobýt o trochu déle. Tenhle film by si měli určitě dohledat příznvci filmů jako CLERKS, SMOKE, díla Jima Jarmusche atd. ()