Hviezdna brána: Atlantída

• Česko Hvězdná brána: Atlantida (viac)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Brad Wright (poviedka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (viac)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Jan.Cada1 k tomuto seriálu (104)

Season 2 (2005) (S02)

Po úvodní první sérii se ve druhé dějové linky začínají velmi rozvíjet. Větší zapojení Země a také lepší pochopení Wraithské motivace dává seriálu nový feeling. Nejlepší epizody: Duet, Pod tlakem, Věž, Michael. ()

V obliehaní 3/3 (2005) (S02E01)

Topový akční začátek druhé série. ()

Votrelec (2005) (S02E02)

Slabší díl s minimem akce, takovéto zápletky jsme již viděli na sto způsobů. ()

Lovná zver (2005) (S02E03)

Epizoda, která nám přináší do děje novou hlavní postavu, velmi povedené antré. ()

Duet (2005) (S02E04)

Zábavná epizoda, kde se David vžil do role ženy bravurně. ()

Odsúdenci (2005) (S02E05)

Skvělá zápletka o trestanecké kolonii a těch "lepších". Vůdce lidí z města zahrál výborně a mega se na tuto roli herec hodil. ()

Všemohúci (2005) (S02E06)

Velmi technická epizoda, ve které se dozvídáme o nejvýkonějším zdroji energie ve vesmíru. Má to však své mouchy... ()

Inštinkt (2005) (S02E07)

Velmi dobrý scénář tohoto dílu ho řadí ke špičce druhé série. Poprvé se zde potkáváme s myšlenkou využití retroviru, která bude dále klíčová. Hlášky McKeye opět nezklamali a finální zjištění, že taťka wraithské samice je vlastně syn 'velitele' vesnice bylo boží. ()

Premena (2005) (S02E08)

Dobrá epizoda, plná napětí až do konce. ()

Aurora (2005) (S02E09)

Velmi originální epizoda. Lépe poznáváme antiky a Wraitský infiltrátor pěkně zamíchal dějem. ()

Zablúdenci (2005) (S02E10)

I přes velkou akci dílu, tak mě moc děj nebavil. Postava mutant Forda mi celkově nebaví. ()

Úľ (2005) (S02E11)

Dobrodružství týmu v mateřském úlu. Miluju ztvárnění Wraihtských královen. ()

Povznesení (2005) (S02E12)

Skvělý mix techniky, dobrodružství, romantiky a akce. Avšak to poslední bylo takové dosti abstraktní. ()

Kritické množstvo (2005) (S02E13)

Jedna z nejslabších epizod druhé série. ()

Pod tlakom (2005) (S02E14)

Jedna z nejvíce ikonických epizod celé SGA. Alespoň mě i díky Amandě utkvěla v paměti. ()

Veža (2005) (S02E15)

Další pětihvězdičková jízda, skvělý scénář plný intrik a zvratů. ()

Dlhé lúčenie (2006) (S02E16)

Tento díl je opravdu bída. Neznáme vůbec dané postavy, tak se blbě do nich dá vžít. ()

Prevrat (2006) (S02E17)

Opět Genijové a opět zvraty a podrazy. ()

Michael (2006) (S02E18)

Jeden z dílů, které si dobře pamatuji již od prvního zhlédnutí SGA. V tomto díle se zrodí záporák, který hraje velmi důležitou roli až do konce celého seriálu. Skvělý scénář dílu, který si hraje s divákem, řadí díl ke špičce druhé série. ()

Peklo (2006) (S02E19)

Aneb jak příroda dokáže být mocná. Atlanťané získají vesmírnou loď Antiků, uvidíme jak dlouho s ní vydrží :) ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (viac)