Hviezdna brána: Atlantída

• Česko Hvězdná brána: Atlantida (viac)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Brad Wright (poviedka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (viac)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

Recenzie používateľa kwoky k tomuto seriálu (68)

Kritické množstvo (2005) (S02E13)

Scénáristé se tu hodně utrhli ze řetězu. Těch berliček, aby to aspoň trochu dávalo smysl, je tu nějak moc. A neustálé schovávání před Wraithy už taky není kdovíjak zábavné. ()

Pod tlakom (2005) (S02E14)

Napínavá epizoda plná logických nesmyslů. ()

Veža (2005) (S02E15)

Mám pocit, že jsem tenhle příběh v seriálech viděl už asi stokrát. Politikaření a boj o moc, lepšolidi a nakonec dosažení sociální spravedlnosti. Aspoň že tu hrály jako kulisy antické technologie, jinak by to bylo už úplně o ničem. ()

Dlhé lúčenie (2006) (S02E16)

Mohl to být super díl, námět byl slibný. Bohužel je z toho nakonec slátanina. ()

Prevrat (2006) (S02E17)

Geniové jsou pěkní podrazáci. Napínavý díl. Atlanťané opět v roli spasitele všech. ()

Peklo (2006) (S02E19)

Pořádné drama, ale už to přece jen bylo trochu moc. Chtělo by to jednou trochu menší happy end. ()

Spojenci (2006) (S02E20)

Už jen představa, že se lidé budou ochotní paktovat s Wraithy, je naprosto ujetá. Jinak je to dobrý díl. ()

Nechtěné děti (2006) (S03E02)

Úplně stejná lidská zrada jako s replikátory. A teď se kolem toho budeme zase plácat bůhví jak dlouho. Ach jo. ()

Sateda (2006) (S03E04)

Ronon si vyřizuje účty a kouká se na to dost dobře. Škoda jen, že mu rekvizitáři po výbuchu trochu nerozcuchali vlasy a oblečení. A férový souboj 1v1 nakonec zase tak férový nebyl. ()

Společný zájem (2006) (S03E07)

Ksindl Kolja opět na scéně. Tentokrát spolu s wraithem, který má smysl pro čest i pro humor. ()

Přeludy (2006) (S03E09)

Konečně pořádně postavený díl, který má koule. Dobře zpracované náročné téma. ()

Návrat, 1. část (2006) (S03E10)

Vůbec jsem nepochopil, proč Sheppard kradl jumper. A už vůbec ne, proč jim Landry vyhrožoval. ()

Návrat, 2. část (2006) (S03E11)

McKayův plán je jak z nějakého špionážního thrilleru. Za neustálou snahu všech v SG řešit každý problém atomovkou strhávám hvězdu. Jinak jde o dobrý a napínavý díl. ()

Bezohledný hrdina (2006) (S03E13)

Humorně laděné díly mě přestávají bavit. A Kolja se teda moc nevytáhl. ()

Rodneyho povznesení (2006) (S03E14)

Rodney tu hubu nezavře a nezavře :) Konec se vůbec nepovedl, jinak to bylo napínavé. Zelenka jede bomby :) ()

Hra (2006) (S03E15)

Prime directive ve Stargate ve formě strategické hry? Proč ne? ()

Neděle (2007) (S03E17)

Zase to musí být doktor... Líbily se mi skoky v čase tam a zpět. ()

Msta (2007) (S03E19)

Nápad zajímavý, provedení velmi slušné. Bohužel v poslední pětiminutovce jsou hmyzáci nějací slabí a díky tomu se zase všem podaří uniknout. Tentokrát to mohlo být mnohem dramatičtější. ()

Zaútočit první (2007) (S03E20)

Hodně dobrý díl. Kéž by si seriál i dál udržel takovou úroveň. Až tedy na tu ptákovinu s asteroidem, to bylo fakt hodně naivní :) ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (viac)