Příběh se odehrává v době, kdy do Brazílie proudily tisíce přistěhovalců z Itálie. Majitelé plantáží je najímali jako levnou pracovní sílu poté, co bylo v Brazílii zrušeno otroctví. Na lodi do brazilského přístavu Santos cestuje mladá Giuliana se svými rodiči, Giuliem a Anou. Seznámí se tam s Matteem a zamilují se do sebe. Na lodi ovšem vypukne epidemie moru, které Giulio i Ana podlehnou. Mezitím na ně v Sao Paulu čeká Giuliův starý přítel z Itálie, Francesco. Ten odešel do Brazílie již před mnoha lety a stal se z něj bohatý člověk, částečně také díky sňatku s Janete. Mají spolu syna Marca Antonia, který žije poněkud prostopášným životem. Francesco se na příjezd svého přítele a jeho rodiny velice těší, ale Janete to nese velice nelibě. Na lodi onemocní i Matteo a lékař si je jistý, že zemře. Giuliana zůstává s ním, přestože riskuje, že se také nakazí. (oficiálny text distribútora)

Šušu odpad!

V době, kdy naši republiku zachvátily telenovely jsem si myslela, že není nic horšího než telenovela. Ale to jsem se hluboce mýlila. Nejhorší co existuje je historická telenovela. ()

mezonek odpad!

Dlouhou dobu to bývalo v sobotu ráno na nově.......a já nenáviděl sobotní rána. Je to neskutečná neomalenost a drzost něco takového vůbec vytvořit. To je telenovela toho nejtrdšího rázu a má snad tři stovky dílů. Postavy trapné, emoce jak z kanálu a děj jako v lyrické básni u každého spolehlivě vyvolají dávící reflex. Já měl pocit, že si tam histerické obludy vylévají žal za křiku "Ooo done Chuanito!" a cesta na poštu a zpět je roztažená po celém díle. Fakt 0% odpad ()

migr

Schémta existence pořadu, jest ta samá jak u většiny našich seriálů (pozice pro nové a odcházející herce) a ty nejsou hodnoceny zdaleka tak hrůzně, jak česky sobecké! ()