Příběh se odehrává v době, kdy do Brazílie proudily tisíce přistěhovalců z Itálie. Majitelé plantáží je najímali jako levnou pracovní sílu poté, co bylo v Brazílii zrušeno otroctví. Na lodi do brazilského přístavu Santos cestuje mladá Giuliana se svými rodiči, Giuliem a Anou. Seznámí se tam s Matteem a zamilují se do sebe. Na lodi ovšem vypukne epidemie moru, které Giulio i Ana podlehnou. Mezitím na ně v Sao Paulu čeká Giuliův starý přítel z Itálie, Francesco. Ten odešel do Brazílie již před mnoha lety a stal se z něj bohatý člověk, částečně také díky sňatku s Janete. Mají spolu syna Marca Antonia, který žije poněkud prostopášným životem. Francesco se na příjezd svého přítele a jeho rodiny velice těší, ale Janete to nese velice nelibě. Na lodi onemocní i Matteo a lékař si je jistý, že zemře. Giuliana zůstává s ním, přestože riskuje, že se také nakazí. (oficiálny text distribútora)

darwin odpad!

Další z řady kostýmových "historických" telenovel. Chybí tady všechno co musí telenovela mít aby se líbila i lidem mladším 60 let: hezké holky (opravdu hezké jsou de facto jenom Florinda a Janete), spád a větší důraz na přirozenost. Terra Nostra je tou telenovelou typicky určenou pro starší diváky. Konverzace i děj plynou pomalým tempem a každá důležitá skutečnost je vždy několikrát zopakována tak, aby divákům nic neuniklo. Netypickým rysem je absence mocně záporných postav. Chápu, že seriál měl úspěch po celém světě, od USA po Francouzskou Polynésii, ale mladého diváka nemůže oslovit tak, jako jiné dravé telenovely ze současnosti. ()

Paity odpad!

Další z příšerností, kterou nás zásabují naše televizní kanály ve spolupráci s latinsko-americkými produkcemi. ()

lucinkapes

Jedna z poslednich vysilanych telenovel na Nově. (2006) Telenovel je čím dál víc a kvalita upadá. Terra Nostra je pro svůj příběh, prostředí a dobu ve které se odehrává však lehce nadprůměrná a originální. Sympatické postavy a atmosféra dob kávových baronů industrializace. Nejedná se o tuctový blábol na 100x vyčerpané téma. Osobně jsem viděl asi 80% všech dílů. ()

Berry odpad!

Teď si nějak nejsem jistá, jestli hodnotím správný seriál. Už se mi to v té jihoamerické záplavě nějak plete. I když, jak teď o tom přemyšlím, ono je to stejně jedno.. Shit jako shit! ()

P-puma- odpad!

Sledovala jsem to, když jsem ráno vstávala do práce, protože nikde jinde nic nebylo. A ještě teď mám hrůzu, když slyším tu úvodní znělku. ()

Zetwenka

Terra Nostra - historický příběh, přináší osudy přistěhovalců z Itálie, ti opouští svou vlast a jdou za lepší životem do Brazílie. Mladá dívka Guilana jede s rodiči, ti však na lodi při vypuknutí nemoci zemřou a je tedy sirota. Naneštěstí se zalíbí Matteovi co plaví též za štěstím a vezmou se (nezvyk - jelikož se většinou berou až v posledním díle, kdy je vše vyřešeno a zlé poraženo, zvonec a konec). Přichází do domu Franceska a jeho ženy Janet a syna Marka. Janet nemá Gulianu ráda. Dále je tu ještě rodina pěstitele Gumercinda s kávou a příběhy jeho dvou dcer Angeliky a Rosarie.. Vztahový propletenec, kdy syn hostitelů je Guianou poblázněn, ona přichází o své děťátko a adopce nového má vztah s manželem zachránit atd. Ještě více děj propletou děti, které se dalším ústředním párům během let narodí. Pochválím hezkou znělku a melodie provázející seriál, dále, že děj je v historickém hávu. Zachycení všedního života od chudáků, sběračů po bohaté majitele plantáží. Pěkné historické domy, ulice, dobové ústroje, kočáry, ukázána výroba těstovin, vína, sběr kávy - využíváno hodně venkovních lokacích. Hodně událostí provází děj a též nepředvídatelných, nebylo to přímočaré a snadno čitelné a skoro v každém dílu se něco dělo. Spíše bych to ani neřadila mezi telenovelu ale rodinnou ságu. Nakonec za 4 hvězdičky -jelikož si tvůrci dali opravdu práci a byl zajímavý děj , dialogy a výprava. Sledujeme cca 10 let Počet dílu: 150 Viděno: 150 ()

matoon97 odpad!

Toto je najhorší Brazílsky seriál, čo kedy vznikol. Videl som síce len málo dielov, čo aj to kvôli babke, ktorá tento seriál to mi stačilo na to, aby som sa pozvracial. Neodporúčam pozerať tým ktorý si vážia svoj žalúdok. 2% ()

Juri-Sai. odpad!

Někdy si říkám že kdybych neměl sestru tak sem mohl být ušetřen těhle připitomnělích telenovel. Možná to byla její msta vůči mě. ()