Pytel blech

• angličtina A Bag of Fleas (viac)

Hraný dokument o životě v dívčím internátě jednoho textilního závodu. Typicky osobité vidění problémů projevila autorka už ve svém prvním filmu. V kinech byl film uváděn společně s jejím absolventským snímkem "Strop" (viz) pod společným názvem U stropu je pytel blech. (oficiálny text distribútora)

tap

"Nó ty se vzdělavaš, bódlaku jeden. No enem si déj bo si jak opuchla nít, no já. Tož ty spíš na roletě či co?" Tady na tom intru už někde potají kvetou Sedmikrásky, to se nedá uhlídat. ()

milos.bradik

Jak by řekla Chytilová, toto není film pro blbce. Kdo čeká nějakou hollywoodskou story, tak bude velmi zklamán. Je to čisté cinema verité. Krásná ukázka doby a komunistického stylu "výchovy" mládeže. Dokonalý je ten způsob provázení filmem kamerou, která je očima a komentáři pronášenými jakoby v duchu jednou z dívek ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb