Jeden z prvních anime a manga seriálů vychází z klasického telenovelského scénáře - copatý anděl se z dětského domova dostane do bohaté rodiny, kde si okamžitě získá srdce všech dobrých lidí, ovšem nechybí ani pořádní záporáci. Po smrti svého nejlepšího přítele a první lásky Antonia, který se (jak kázala věštba) zabil při pádu z koně se Candy dlouho vzpamatovává, celé její utrpení provází jímavá hudba a obrazové ohlížení se do minulosti. Jak to už ale bývá pro jedno kvítí slunce nesvítí a čas zhojí všechny rány. Z Candy se stává zdravotní sestřička a místo sladkého blonďatého Antonia v jejím srdci zaujímá uhrančivý rebel Terry... (Gábika)

Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (91)

Domeček na stromě (1978) (E76)

I přes protesty Neila a Iris mají Candy a Annie od pratety Elroy svolení zůstat v domě přes noc. Archie a Stear dívkám ukazují domek na stromě, který v dětství používali jako skrýš. Z nostalgického vzpomínání je vytrhne realita války probíhající v Evropě. Neil s Iris se pokusí Candy vystrnadit nápadem s rozbitím vzácné vázy, což jim ale nevyjde a obrátí se to proti Iris. Ta nakonec přivolá na pomoc svoji matku a Loganová se v zastoupení pratety snaží Candy a Annie vyhnat z domu, což vyústí v hádku bratrů Cornwellových s Loganovou. Trefně to řekl Stear: "Candy je adoptivní dcera Andrewových, takže je společensky mnohem výš než vy, paní Loganová, vemte to laskavě na vědomí!" Stear a Archie dívkám dovolí přespat v jejich malém domku na stromě, obě před spaním vzpomínají na dům tety Pony. 100% ()

Vojenský lékař (1978) (E77)

Candy, Annie, Stear a Archie se rozhodnou zaplavat si v jezeře, předtím teta Elroy nedopatřením rozsedne Staerův nový vynález - potápěcí lehátko. Iris uspořádá slavnost a všechny na ni pozve, jenže schová Annie její šaty a při zahájení slavnosti Iris a Neil obě děvčata před hosty poníží. Candy jde pro kufřík s šaty do věže, Neil ji uvězní a Candy je nucena vyšplhat oknem po provaze. Když uvízne v půli cesty visíc vysoko nad zemí, přispěchá ji na pomoc vojenský lékař Michael a pokárá Candy, že ošetřovatelka by neměla takhle riskovat život. Krátce nato je Michael povolán zpět na frontu do Francie, předtím ještě odveze Candy na nemocniční ubytovnu. V tomto dílu mě udivuje, že se Candy nechala Iris a Neilem tak snadno oklamat, podobnou past ji už nastražili v 9. dílu. 95% ()

Terryho píseň (1978) (E78)

Candy se snaží promluvit si s Fanny, ale ta ji uzemní, že zatímco ona si jakožto adoptivní dcera Andreyových užívala volna, ostatní studentky zůstaly v nemocnici. Staer a Annie oznámí Candy, že Terry se svoji divadelní společností přijede do Chicaga. Jenomže zrovna v ten jediný večer, na který spadá představení má Candy první noční službu. Všechny studentky si s Candy odmítnou službu vyměnit, ale poté, co se Iris snaží Nathalii podplatit, aby se Candy do divadla nedostala, Nathalie si s Candy službu přece jen vymění. Terry cestou vlakem vzpomíná, jak loni v zimě navštívil kopec tety Pony. Odpoledne nedorazí na zkoušku, namísto toho si na střeše divadla hraje na harmoniku píseň, kterou se před rokem loučil s Candy. 95% ()

Ve světlech ramp (1978) (E79)

Candy dorazí do divadla těsně před zahájením představení. Prateta Elroy ji ale vykáže z lóže, neboť místa jsou zamluvena jen pro Andreyovy a Candy se při posledním setkání s pratetou od Andreyových distancovala. Navíc ji Iris popudí tvrzením, že Terry chodí s herečkou Susan Marlowe. Candy najde volné místo na balkóně a vzápětí se dočká Terryho v roli francouzského krále v Králi Learovi. Po představení se Candy před divadlem snaží na Terryho zavolat, jenže je přehlušena davem fanynek. Na recepci se starostou se Terrymu vnutí Iris a on na ní vyzvídá, zda se do Chicaga vrátila i Candy. Vzápětí Susan přinese Terrymu šátek s jeho monogramem a on pozná, že jím ve Skotsku obvazoval Candy zraněnou ruku. Dojde mu, že Candy byla na představení a vypraví se ji hledat. 95% ()

Příliš krátké setkání (1978) (E80)

Terry zjistí, že Candy je Chicagu, uteče z recepce a vydá se jí hledat. Od Archieho, Steara a Annie se dozví, že Candy studuje na ošetřovatelku a bydlí v ubytovně sester nemocnice sv. Jany. V nemocnici chce na Candy, která tou dobou měla mít noční službu počkat, jenže Fanny jej vyhodí. Candy se mezitím snaží Terryho zastihnout v hotelu, kde se potká se Susan a i ona Candy pošle pryč s tím, že Terry je po představení příliš unavený. Terry zanechá Candy dopis, který najde chvíli před odjezdem vlaku. Oba se tak zahlédnou jen krátce a z dálky. 95% ()

Pacient bez tváře (1978) (E81)

Candy se po velmi krátkém setkání s Terrym vrací do nemocnice. Přijde pozdě na přednášku a Dr. Robson ji seřve. Navíc je zrovna do nemocnice přivezen pacient s vážným poraněním obličeje, jenž vyskočil z jedoucího vlaku. Candy je v šoku, když jí kolegyně sdělí, že oním pacientem je herec z Shakespearovy společnosti a jmenuje se Terry. Jenže pacient ve skutečnosti není Terry, nýbrž Charlie Sanders, Terryho kamarád, s nímž se Candy před časem setkala v přístavu. Charlie přizná Candy, že utekl z polepšovny a hledá jej policie. Naneštěstí jejich rozhovor vyslechne Iris a pohrozí Candy, aby opustila Chicago, jinak půjde Charlieho udat na policii. 95% ()

Dvě růže z vděčnosti (1978) (E82)

Iris ani nečekala na Candyinu odpověď a Charlieho udala. Jeho převoz do vězeňské nemocnice zastaví Dr. Robson kvůli riziku infekce. Charlie obviňuje Candy, že jej udala. Navíc Iris vystaví Candy účet za nadstandardní péči, kterou Andrewovi poskytovali Charliemu v domnění, že jde o Terryho. Candy se pokusí přivydělat výrobou umělých květin. Mezitím se o tom, že se za něj někdo v chicagské nemocnici vydával od jednoho reportéra dozví Terry a tak napíše Candy dopis a pošle jí i šek na úhradu Charlieho léčby. Charlie opustí nemocnici a na rozloučenou a důkaz vděku zanechá pro Candy a Dr. Robsona dvě vlastnoručně vyrobené umělé růže. 95% ()

Duch, který hraje karty (1978) (E83)

Během noční služby Candy navštíví chlapec jménem Tony a tvrdí, že je pacientem z interního oddělení. Přiměje Candy, aby s ním hrála karty o peníze. Candy se na něj jde zeptat na internu, kde zjistí, že chlapec toho jména před měsícem zemřel na akutní pneumonii. Večer Tony opět Candy navštíví, ale než si s ním stihne promluvit, vyruší je Dr. Robson. Zatímco Candy posedí s doktorem při kartách, Tony se vloupá do lékárny a ukradne pro svoji nemocnou matku lék na srdce, který je při nesprávném dávkování smrtelně jedovatý. Nastává hra o čas, naštěstí muž z ochranky poznává Tonyho karty z doby, kdy jeho matka ležela v nemocnici a tak se ji na poslední chvíli podaří vypátrat a zachránit. Dr. Robson Tonymu navrhne, že si zahrají karty, po prohře zaplatí jeho matce léčení. Sice je tato epizoda spíš vycpávková a nemající na budoucí děj žádný vliv, ale vcelku napínavá a rozhodně ne nezajímavá. 95% ()

I ošetřovatelky musí do války (1978) (E84)

V nemocnici se šíří zvěsti, že některé sestry budou poslány na frontu do Evropy. Seznámení s Martou, sestrou, která ve válce přišla o nohu v Candy ještě víc vyvolá obavy. Do nemocnice přijede ředitelka Merry Jane a vyzve pět studentek, aby se jedna z nich přihlásila jako dobrovolnice do Francie. Candy cítí, že by se měla přihlásit, ale předběhne ji Fanny. Candy jí přesto navrhne, že si to s ní vymění, neboť na rozdíl od Fanny nemá žádnou rodinu. Fanny se ve slabé chvilce svěří, z jak velké ale disharmonické rodiny pochází a od svého rozhodnutí neustoupí. "Ti se o mě nezajímají, nezáleží jim na tom, jestli jsem tady nebo na frontě. Táta se odjakživa opíjel a hádal se s mámou a bratři i sestry jsou dokonalí sobci, jednomu na druhém vůbec nezáleží a ty mi vykládáš, že se o mě budou bát? Nepotřebuji dobročinnost!" 100% ()

Ai to nikušimi no kazoku (1978) (E85)

Fanny odjela jako dobrovolnice na frontu do Francie a Candy se rozhodne, že o tom informuje její rodinu, přestože od Fanny ví, že s nimi neměla dobré vztahy. Do chudinské čtvrti Chicaga ji odveze Stear. Oba pak zjistí, že sourozenci Fanny jsou pouliční chuligáni a otec i matka opilci. Hamiltonová na Fanny nasazuje, že se vykašlala na rodinu, nakonec ji obměkčí až balíček s dárky pro celou rodinu a dopis od Fanny a uvědomění, že dceru možná už nikdy nespatří. Pěkná a dojemná epizoda, Fanny skrze svoji uzavřenou povahu patří k mým oblíbeným postavám. 100% ()

Muž, který ztratil minulost (1978) (E86)

Do nemocnice sv. Jany přivezou muže zraněného po výbuchu vlaku na italské frontě. Candy v něm poznává svého dávného přítele a ochránce Alberta. Jenže Albert utrpěl totální ztrátu paměti, nepoznává Candy a nezná ani své jméno. Nemocniční personál proto Alberta považuje za vyzvědače. V tomto dílu se po velmi dlouhé době objeví má oblíbená Patty, která přijede do Chacaga za Stearem, její setkání s Candy je velmi dojemné. Společně zavzpomínají na Londýn a školu sv. Pavla, Candy přátelům sdělí, že v nemocnici je Albert s amnézií. 100% ()

Zkoušky pro dva (1978) (E87)

Albert se snaží si na vše vzpomenout, ovšem bezvýsledně. Candy se o něj neustále stará. Všimne si toho doktor Leonard, pokárá Candy, že si bez jeho svolení s jinou sestrou vyměnila službu a ujistí ji, že dokud není diplomovaná sestra, pacienta z pokoje 0, jímž je právě Albert ji nesvěří. Candy se tedy začne pečlivě připravovat na závěrečné zkoušky, které se neúprosně blíží. Mezitím v New Yorku v Shakespearově divadelní společnosti je vypsán konkurz na Romea a Julii. Susan, která je do Terryho zamilovaná se těší, že budou hrát spolu, ale Terry je vůči ní chladný a vzpomíná na májové slavnosti ve škole sv. Pavla, kdy Candy byla v přestrojení za Romea i Julii. Už proto by Terry rád získal roli Romea a při té příležitosti pozval Candy na Broadway. 95% ()

Výlet do nebe (1978) (E88)

Terry dostal roli Romea a Susan je šťastná, že může po jeho boku hrát Julii. Kolegové si Terryho dobírají, že hlavní roli získal přímluvou své matky, slavné herečky Eleanor Bakerové, ředitel Terryho ujistí, že v divadelním světě rodinné vazby neplatí. Terry pozve Candy na Broadway na Premiéru Romea a Julie. Mezitím studentky zdravotní školy Merry Jane úspěšně složí zkoušku, včetně Fanny, která udělala zkoušku na frontě. Merry Jane své studentky osobně vyznamená a Natálii, Judy a Elen odveze sebou. Candy nechá v nemocnici, aby se mohla starat o Alberta. Stear pozve Candy na zkušební let dvouplošníkem vlastní výroby. Letadlo se ve vzduchu začne rozpadat a oba musí seskočit padákem. Po návratu do nemocnice Candy zjistí, že Albert zmizel. 95% ()

Kam se poděl Albert? (1978) (E89)

Candy se vyděsí, když zjistí, že po dobu její nepřítomnosti Albert opustil nemocnici. Požádá Steara a Archieho o pomoc a sama se vydá do nočních ulic. Nakonec jej najde u jezera v městském parku. Albert nechce být Candy na obtíž a žádá ji, aby na něj zapomněla, neboť dle jejího vyprávění byl nejspíš tulák nebo zločinec hledaný policií. Candy mu postupně povypráví, jak se seznámili, když ji zachránil u vodopádu a povzbuzoval po smrti Anthonyho a přizná, že je jí blízký jako bratr. Se slzami jej uprosí, aby zůstal a ona mu mohla oplatit, jak se o ni staral. V nemocnici už pro něj ale není místo, neboť kromě ztráty paměti nemá jiné zranění, Albert provizorně přespí ve Stearově karavanu. Trochu slabší epizoda skládající se z velké části z retrospektivních scén. 85% ()

Dům za městem (1978) (E90)

Candy a Albertovi se nedaří sehnat byt k pronajmutí. Vzhledem k tomu, že nejsou příbuzní ani manželé, pronajímatelé jejich společné bydlení považují za nemravné. Archiemu a Stearovi se podaří obměkčit pana Thomase. Zapůsobí na něj, že Albert ztratil paměť na italské frontě, neboť v Itálii žije jeho dcera. Annie má pochyby, že by se Terrymu nelíbilo, že Candy žije s Albertem a aby nedošlo k nedorozumění, Candy o tom Terrymu raději napíše. Susan dopis od Candy zadrží, ale když uvidí, jak je Terry smutný, nakonec mu ho s omluvou předá. Terry odepíše Candy, že má pro Alberta pochopení, Candy věří a jejich soužití mu nepřekáží. Candy je šťastná, ale jen do chvíle, než doktor Leonard zjistí, že Candy bydlí s Albertem a dá jí výpověď z nemocnice. 95% ()

Dělí nás velká dálka (1978) (E91)

Doktor Leonard zjistí, že Candy bydlí s Albertem a dá ji ultimátum - buď se vrátí na ubytovnu sester nebo bude propuštěna. Candy to před Albertem zatají, ráno ji doktor Leonard dá výpověď. Candy se v nemocnici snaží udržet prací uklízečky. Ostatní sestry se za Candy přimlouvají, doktora Leonarda obměkčí až zpráva z italské fronty, kde byla zabita Kateřina, jedna ze sester nemocnice svaté Jany. Večer Candy Alberta nenajde doma a vypraví se jej hledat. Při procházení nočním městem natrefí na Neila, jehož ohrožují tři chuligáni. Candy mu k jeho úžasu dopomůže k útěku. Doma se Candy od Alberta dozví, že si našel práci v restauraci jako umývač nádobí. Mezitím Susan vyzná Terrymu lásku a úpěnlivě jej žádá, aby nezval Candy na Broadway. 95% ()

Léčba šokem (1978) (E92)

Susan sdělí Terrymu, že jej miluje od chvíle, kdy přišel k jejich divadelní společnosti. Přizná mu, že se v Chicagu setkala s Candy a zabránila jejich setkání. Za Candy přijde ustaraná Patty - Stear se rozhodl přihlásit jako dobrovolník do války. Candy se to snaží Stearovi rozmluvit, ale neuspěje. Candy si usmyslí, že jediným řešením je vrátit Albertovi paměť, aby Steara od narukování odradil, ale pokus o šokovou terapii se nezdaří. Navíc se za pomocí šoku snaží Albertovi vrátit paměť i Staer, ovšem proto, aby mu pomohl přesvědčit pratetu k jeho rozhodnutí. Celá parta se rozhodne uspořádat piknik a dobře se baví, ovšem i tam Steara neopustí myšlenka narukovat. Albert Steara přesvědčí, že ve válce už bojuje tolik lidí, že o jednoho víc nebo méně už nehraje roli, ale všichni, kdo jej mají rádi by se pro něj trápili. 100% ()

Schůzka v půli cesty (1978) (E93)

Candy, Annie a Patty zjistí, že paní Marta přes den pracuje jako uklízečka v nemocnici, večer v restauraci a v noci na stavbě. Jelikož je aristokratka, nedělá to pro peníze, ale je ráda, že může poprvé v životě pracovat. Marta se dozví, že Candy má v New Yorku přítele a rozhodne se, že jim pomůže se sejít. Protože to mají oba daleko, schůzka by měla proběhnout v Pittsburghu, což je na půli cesty mezi Chicagem a New Yorkem. Vyšle tedy jako předvoj za Terrym do New Yorku Patty, aby se její vnučka konečně osamostatnila. Jenže ještě týž večer paní Marta zkolabuje z fyzické námahy ze tří zaměstnání a tak Candy telegramem zavolá Patty nazpět. Babička Marta se uzdraví a Patty ujistí Candy, že v Pittsburghu Terryho přece jen našla, bohužel pouze plakát na Romea a Julii, na němž jsou Susan a Terry v objetí. 90% ()

Cesta na Floridu (1978) (E94)

Candy se chystá na Broadway a na setkání s Terrym. Doktor Leonard ji předtím pošle na Floridu předat dokumenty Dr. Kleissovi. Gilbert, chlapec, kterého Candy doprovází dokumenty schová jako pomstu, že v nemocnici sv. Jany zemřel na rakovinu jeho otec, osvětlovač z chicagského divadla. Candy navíc asistuje při operaci akutního zánětu slepého střeva malé holčičky. Velmi smutná a dojemná je závěrečná scéna, kdy Candy a Gilbert pozorují noční oblohu. "Takové malé městečko, jako jeviště." "Jo, osvětlení je dobré." "To asi tvůj tatínek pro tebe osvětluje nebe." 100% ()

Sokyně (1978) (E95)

Candy dorazí na Floridu a vyhledá Dr. Kleisse. Ke svému zděšení zjistí, že Dr. Kleiss ji povolal, aby po několik měsíců pečovala o jeho neteř Karen, čímž by se nemohlo uskutečnit plánované setkání Candy s Terrym na Broadwayi. Candy je překvapena, když zjistí, že Karen je herečkou z Shakespearovy společnosti a u strýce trucuje, neboť ji Susan ukradla roli Julie. V týž den, kdy Candy přijela na Floridu se během zkoušky na Romea a Julii utrhne reflektor padající na Terryho. Susan jej v poslední chvíli odstrčí, ale sama to odnese vážným zraněním pravé nohy. Karen jako náhradnice dostane její roli Julie a proto i Candy může odjet. 95% ()