Rozmary lásky

(epizóda)
  • Francúzsko Engagement volontaire
Francúzsko, 1995, 26 min

Kri-kri

Lola se rozhodla přihlásit do armády, aby byla se Sebastiánem. Dala do toho veškou energii - začla hned po ránu cvičit, učit se na náborové zkoušky, udělala si testy inteligence a dokonce do fitcentra přišla ve vojenské uniformě. Měla v plánu zakoketovat s důstojníkem, aby ji přiřadili do kasáren k Sebastiánovi. Nakonec ji přijali, jenže si pořádně nepřečetla smlouvu a podepsala rok v Německu. Mezitím se Alexovi porouchal elektronický záznamník a on ztratil přehled o schůzkách se všemi svými dívkami. Naštěstí si záznamník nechal rychle opravit, ale Kryštof a Olivier dostali kázání od Fabienne ohledně řízení bez řidičáku.:) Velmi vtipná epizoda. 100% ()

Ebibrigi

Lola již od časně rána na chodbě cvičí kliky a vstávající Mikuláš a Bene se o ni málem přerazí, když mířej do koupelny. Dozvídáme se bláznivou informaci. Lola se totiž rozhodla, že se přihlásí do armády aby byla blíž k Sebastiánovi. Takže posiluje svou kondičku. Představuje si, že se v armádě nechá zaměstnat jako ošetřovatelka a bude se moci starat o milovaného Sebastiána.  Kromě Loly nás celou epizodu děsně baví i Alex. Náhradník v kapele na baskytaru místo Sebastiána. Aktuálně totiž chodí s pěti dívkami a evidenci o nich si vede v elektronickém záznamníku. Bez něj by neměl šanci pamatovat si kdy, kde a s jakou dívkou má domluvenou schůzku a co které nasliboval. 🙃 Průser nastává právě teď, když se mu záznamník rozbije a než mu ho v obchodě opraví, tak to potrvá a Alex si mezitím nemůže vzpomenout, se kterou vlastně má dnes ráno posnídat. 😄 Stěžuje si v kavárně právě Olivierovi a Kryštofovi. Ti jako správní kamarádi mu slibují, že mu pomůžou. Aby se do toho nezamotal.  Horko začíná, když do kavárny přichází blonďatá Fabien a Alex zakrátko zjistí, že Fabien není ta, se kterou má zde posnídat. Nicméně když už se v kavárně potkají, tak Fabien hodlá s Alexem zde  posedět a objednat si něco dobrého. Odskočí si jen za roh k budce si zavolat. “Páni, to je hrůza, to bude ale vejbuch.” 😂 Hroutí se Alex. Je totiž v očekávání, že každou chvíli dorazí ta druhá.  A je to tu! Brunetka Valérie přichází rovnou k Alexovi. Ten se snaží co nejrychleji uprchnout z kavárny. Olivier a Kryštof mu pomůžou zmizet v doprovodu Valérie. Chudàk Fabien, jen co dotelefonovala, diví se, kam zmizel její Alex, anižby se s ní rozloučil. Olivier s Kryštofem svého kamaráda pochopitelně přikryjí. Ale že to bylo o fous.  O chvíli později v garáži se kluci baví o Lole, že fakt udělá všecko jen aby se dostala za Sebastiánem. Olivier: “Tak ať se zas chvíli trápí lampasáci místo nás, protože od Loly se dá čekat všechno.” 😄 Chozé:”Je horší než atomová válka.” 😀  Mezitím se Lola dala na zdravou výživu a učí se na přijímací testy. I do tělocvičny příjde v armádní uniformě. Už se celà vidí v armádě. Přijetí si představuje hrozně jednoduše až naivně. O to víc je rozsekaná z toho, že cvičnými testy neprošla a to její zjištění, že z testů inteligence získala pouhých 20 bodů. 😄  K překvapení všech, Lola se celá šťastná vrací domů s tím, že ji přijali. Do armády za Sebem jako ošetřovatelku. Že použila svého šarmu a ten lampasák ji prostě vzal.  V té velké radosti si plánuje, že si nechá poslat milovanou sochu Apollona. Ostatním se tedy nechce věřit, že by ji tak snadno přijali, a tak Lola vytasí smlouvu, kterou podepsala. Mikuláš si přečte kousek znění z Loliny smlouvy a zbledne. Totiž zjišťuje, že Lola podepsala rok armády v Německu. Což i pro ni je šok, protože si nepřečetla co podepisuje. Nakonec se hroutí. “Ale co si počnu v Německu?!? To snad není možný!!!”  Epizoda plná humoru o zbrklé Lole a Alexovi, co nezvládá randit s pěti holkama naráz. Jenže se nedá na Lolu zlobit, prostě zatoužila potom, být se svým milým, když ji ho odvedli na vojnu. A když nedomyslí následky tak co kolem toho je za alotrie 😂 Neřekla bych, že by mě epizoda s tématem armády bavila ale opak je pravdou. Tvůrce i méně zajimavá témata umí dobře podat do děje, zaplést tak, že je z toho vždy kvalitní legrace a člověk se musí zasmát. Příjemné odreagování od vlastních starostí a všech světských starostí.  Krásně je vidět, že parta drží spolu jako rodina. To se mi moc líbí.  Unáhlené rozhodnutí patří do mých oblíbených epizod. () (menej) (viac)

Časové pásmo bolo zmenené