Chick Corea na festivalu Malta Jazz

• Francúzsko Chick Corea Trio - Live at Malta Jazz Festival
všetky plagáty
Hudobný
Francúzsko, 2018, 76 min

Koncert jednoho z nejnápaditějších a nejuznávanějších jazzových hudebníků s jeho spoluhráči v La Valettě v roce 2018... Chick Corea začal s hrou na klavír už ve čtyřech letech, když ho jeho otec trumpetista seznámil s jazzem a dixielandem. S postupem času se vypracoval mezi nejuznávanější jazzové klavíristy a skladatele. Jeho Akoustic Band s basistou Johnem Patituccim a bubeníkem Davem Wecklem začal vystupovat už na konci 80. let minulého století. Se stejnojmenným albem dokonce v roce 1990 získal cenu Grammy. Na maltském jazzovém festivalu v La Valettě v roce 2018 vystoupil americký jazzman se svými spoluhráči pod názvem Chick Corea Trio a jedná se o jeden z jeho posledních nahraných koncertů. (Česká televize)

Marze

Slavný Chick Corea zřejmě byl na tomto festivalu hlavní hvězdou. Já jsme již přestal jazz poslouchat, protože zabíjí melodii. Přitom se domnívám, že jazzoví hudebními spolu s hudebníky vážné hudby mají ze všech umělců největší talent a dovednosti. I Corea se hraje fantasticky. Další ze řady výborných koncertů na České televizi Artu. ()

Chudobka

Vynikající jazzový pianista, který hrál i s Dizzym Gillespiem nebo Milesem Davisem. Má na svém kontě 100 desek a 23 cen Grammy. V roce 2018, kdy se koncert uskutečnil, mu bylo 76 let. Zaujal mě i kontrabasista John Patitucci. ()