Joaquín Manchado vládne z barcelonského přístavu svému drogovému impériu železnou rukou. Nová zásilka mu ale obrátí podnik i rodinné vztahy vzhůru nohama. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Železná pěst (2024)

Na počátku bych si určitě netipnul, že u mě první řada seriálu dosáhne na čtvrtou pěticípou, protože to vypadalo všelijak a já jsem si nedokázal představit, že bych mohl tak pevně zavřít víčka před tím obrovským množstvím nelogičností, kterým byla série provrtaná jako kvalitní ementál. Postupně se ale ukázalo, že mě příběh vcelku bavil, a mám silné obavy, že si mé zvrácené já inkvizitoři získali svým setrvale kladným vztahem k explicitnímu násilí. Mohli se tedy v tomto směru vykašlat na scény se ženami, ty mě fakt odpuzují (scény, ne ženy), ale jinak jsem měl fakt pocit, že to probíhá doopravdy. Na pokračování se rád podívám. / Poučení: S velkými kšefty přicházejí velké problémy. ()

Přístavní zákon (2024) (E01)

Klasický seznamovací díl, klasické zahajovací hodnocení. Zpočátku jsem měl pocit, že by mohlo dojít i na čtvrtou pěticípou, pak se ale děj jaksi zklidnil a zevšedněl, takže jsem to s hodnocením příliš nepřeháněl. Na druhou stranu je pravdou, že jsem si až nadstandardně užil konečné řešení pirátské otázky a uvnitř jsem se tetelil blahem. / Poučení: Krást se nemá a okrádat protřelé zločince je vážně blbost. ()

Ať žije král (2024) (E02)

Ani na druhý pokus jsem nenarazil na důvod, pro který bych přitlačil na hodnocení a přidal čtvrtou pěticípou. Děj druhé epizody sice nebyl špatný, zároveň ale nebyl ani příliš skvělý. Za mě zatím chybí seriálu šťáva a celá záležitost na mě tak působí jakýmsi nevýrazným dojmem. V průběhu sledování druhého dílu se mi opakovaně vracela myšlenka na to, že by mě možná bavilo více, kdyby Španělé natočili seriál o Joaquinově vzestupu. / Poučení: Peníze jsou mocné, ale traverza je traverza. ()

Krvavý trůn (2024) (E03)

Tak to byl průser a perfektní ukázka toho, jak se může jasně čtyřhvězdičková epizoda změnit v něco, čemu bych dal nejradši maximálně dva kousky. Větší část třetího dílu mě vážně bavila, ale od nástupu zásahovky se to inkvizitorům jaksi vymklo zpod kontroly. Scénárista zřejmě požil něco nelegálního, jinak si jeho selhání neumím vysvětlit. Závěrečné tření spermoňů mi taky dvakrát nepřidalo. / Poučení: Nedůvěra může vést k vážným zdravotním problémům. ()

Všechno nebo nic (2024) (E04)

U čtvrté epizody jsem mohl konečně přidat čtvrtou pěticípou, protože mě děj bavil, a když pominu oba soukromé detektivy se superschopností vyhýbat se projektilům, nebylo to vůbec špatné. Opravdu mě dostává, jak nepadlo ani slovo o hromadě mrtvých policistů z předchozího dílu; asi jim jejich kolegové jen vyklidili skříňky, a pak už se na ně definitivně zapomnělo, aby nekazili statistiky. Na tu surovou téměř závěrečnou pasáž se mi nedívalo úplně dobře. / Poučení: Když něco vypadá jako krysa, pohybuje se jako krysa a jedná jako krysa, asi to bude krysa. ()

Oko za oko, zub za zub (2024) (E05)

A heleme se, už druhá epizoda, u které jsem se víc bavil, než nebavil. Na rozdíl od předchozího dílu mě tentokrát neznechutila předzávěrečná bestiální brutalitka (to až ta závěrečná), flashbacky do devětaosmdesátého mě bavily stejně jako ty předchozí, děj zasazený do současnosti za nimi naštěstí nezaostával, a tak jsem mohl už podruhé sáhnout i po čtvrté pěticípé. / Poučení: Jsou povolání, která se bez ostrých předmětů vykonávat nedají. ()

Zlé znamení (2024) (E06)

Šestá epizoda si u mě čtvrtou pěticípou nevysloužila, na můj vkus tady toho vúdú bylo trochu moc.  Ne, že by mě to nebavilo, ale tvůrci věnovali magii i čas, který pak nevyšel na hlavní dějovou linii. Z mého úhlu pohledu se tu prostě tak trochu vatilo a byla to škoda, protože oba předchozí díly působily mnohem lepším dojmem. / Poučení: Práce pro organizovaný zločin člověku zvedá hladinu stresu. ()

Křižovatky (2024) (E07)

V sedmé epizodě bylo vúdú nahrazeno vývojem příběhu v hlavní dějové linii. No dobře, uznávám, že tu toho vývoje nebylo zase až tolik, protože se na vrakovišti trochu přešlapovalo, ale bavil jsem se přece jen o něco víc než u předchozího dílu. Ať tak či onak, faktem zůstává, že inkvizitoři svůj vztah k právu útrpnému nezapřou a všechny jejich scény s brutálním fyzickým násilím jim až bolestně věřím. / Poučení: Pokud chce mít nevěsta svatební noc, bude ji mít. ()

Záležitost krve (2024) (E08)

Svině jsou to pyrenejské! Těmihle "vrátky" pro druhou sérii by proplula obří kontejnerová loď a ani by si neodřela nátěr na bocích. Když tedy ponechám stranou svůj pocit, že mě právě okradl Strakův gang předpubertálních perspektivních parchantů a napálila tlupa rádžastánských skořápkářů, šlo o další vydařenou epizodu. Pravda, nevyřešilo se nic, bo pokračování, ale nevyřešilo se to zajímavě (ač v mnoha ohledech značně předvídatelně). / Poučení: Ve Španělsku probíhají pohřby značně odlišným způsobem. ()