Grisu

• Nemecko Grisu – Der kleine Drache
? %
Nemecko / Francúzsko, 2023, 4 h 20 min (Minutáž: 10 min)

Réžia:

André Bergs

Predloha:

Nino Pagot (komiks)

Scenár:

André Bergs

Seznamte se s Grisuem, prvním hasičským drakem, který je vždy připraven vyrazit na své mise po celém světě! Grisu je malý drak, který sní o tom, že se stane hasičem. I když na hasičské stanici není žádná volná pracovní pozice, je vždy připraven pomoci! Aby splnil své poslání, cestuje po světě, protože, jak vždy říká: "Hasiči se nikdy nevzdávají!" Jeho otec Fumé svému synkovi úplně nerozumí. Draci přeci chrlí oheň! Tak proč se Grisu tohoto šíleného nápadu prostě nemůže vzdát? Grisu však každý den chodí za otcem své nejlepší kamarádky Stelly, který je velitelem hasičů. Vždy Davida prosí, aby prověřil, zda pro něj na hasičské stanici nenajde nějakou práci. I když jsou všechny pozice obsazeny, David mu vždy něco najde a Grisu je potom tak šťastný. Jeho heslo je: "Jsem vždy připraven!" Moc rád vypomáhá jako pastýř, kuchař, květinář, archeolog, pilot nebo dokonce námořník! Do své práce dává mnohem víc než kdokoli jiný, protože využívá svou energii a svůj „dotek“, což někdy přináší nečekané zvraty. A když se situace zkomplikuje, Grisua vždy přemohou emoce. Nemůže si pomoci a vypustí malou jiskru, která situaci ještě zhorší... ale i v těchto chvílích si Grisu vždycky ví rady, protože jeho heslo přeci je: „Hasiči se nikdy nevzdávají!“ Jedna věc je nade vše jistá: Grisu je a bude hasičem! (TV JimJam)