Série(3)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2022) (S01) odpad!

Jsem dlouholetým fanouškem soutěže Survivor. Vždy mě v ní bavilo soupeření dvou týmů, užíval jsem si i propracované intrikování, manipulace a jiné záludnosti v podání některých hráčů, ale tomu všemu vždy dávala úplně jiný rozměr každodenní snaha účastníků zajistit si jídlo, vylepšit přístřeší a dosáhnout alespoň relativního pohodlí (nebo co nejmenšího nepohodlí). Pro všechny tyto důvody jsem se na tento pořad těšil. Jasně, nejsem tak naivní, abych čekal nejvyšší kvalitu, ale to, co jsem viděl už v první epizodě, mě donutilo zapátrat na internetech. A co se nedozvím? Nova chtěla být zase jednou světová za malé peníze, takže koupila TURECKOU (!!!) licenci pořadu. WTF?!?! A euroasijská telenovelová velmoc nezklamala a stvořila něco na způsob Vyvolených na ostrově. Soutěže si byly tak podobné, že mě začaly zakrátko nudit, boj o přežití- nula, nula, nic, o to víc se ale pomlouvalo a ohováralo. Přesto všechno jsem zatnul zuby a vydržel tři epizody, pak jsem vyměkl, poctivě jsem sledoval jen soutěže a v průběhu nekonečného žvanění jsem se věnoval vedlejším činnostem. Přestože jsem mohl přijít s hodnocením a komentářem/ recenzí už po zmíněných třech dílech, v souladu s pravidly ČSFD jsem vydržel až do finále a díky tomu mohu přidat pár postřehů. Ondřej Novotný byl buď tak otrávený svou účastí v projektu, nebo se mu jen nechtělo, ale jeho výkon byl fakt chabý. Pokud šlo o soutěžící, zaujaly mě dvě. Jasným démonem v soutěžích pro mě byla Xénia Gregušová, která neskutečně makala, a leckterý muž by jí mohl to nasazení závidět. A asi i záviděl. Dalším překvapením pro mě byla Veronika "Veve" Přikrylová, jíž bylo téměř jedno, zda v té které disciplíně zvítězí, ale vždy ji chtěla dokončit (bez ohledu na své zdraví). Na začátku jsem byl znechucený z toho, že sem produkce zase nasadila nějakou modelku, ale teď se musím omluvit, protože ta "trapná" modelka předvedla přímo ocelovou vůli a neskutečnou odolnost. Smekám. Ale ani dvě tak skvělé účastnice nedokázaly tento česko- slovensko- turecký paskvil dostat z odpadu. / Poučení: Těšíš se na mutaci svého oblíbeného pořadu? O to větší bude tvé zklamání. ()

Season 2 (2023) (S02) odpad!

I přes své hodnocení začnu klady druhé řady soutěže. Proti předchozí sérii se výrazně zlepšila kvalita zvuku. Tak to byly klady. Aha, ne, ještě jeden. Vlastně jedna. Soutěže Miss jsou pro mě záležitostí absolutně zbytečnou, takže jsem vůbec netušil, kdo je Andrea Bezděková. Když jsem to zjistil, zopakoval jsem svou loňskou chybu, kdy jsem absolutně podcenil Veve. Jak šel čas a snižovala se hmotnost soutěžících, nevycházel jsem z údivu. Andrea Bezděková, která se svým vzhledem stále více podobala učební pomůcce z hodin biologie (ano, té, která v mírném vánku výhružně chřestila v rohu učebny), v soutěžích nejednou překonala i sportovně založené muže. Asi budu muset přehodnotit svůj názor na snímky, v nichž padesátikilová dívenka dělá sekanou ze stokilových goril. Zbytek pořadu byl ovšem podobnou bídou jako loni. Ondřej Novotný na sebe vzal obětavě roli totálního kkta, jednotlivé soutěže byly už zase všechny stejné (čti nudné) a k výtkám z minula musím přidat i jednu novou ale opravdu podstatnou. Genderové pravidlo. Ženy jsou neschopné pipiny, které se bez protekce nikdy neprosadí. Pozor! To není můj názor, to nám tvrdí tvůrci tohoto paskvilu. Pokud bych byl ženskou soutěžící v tomto střevním produktu, po vyhlášení tohoto pravidla bych z důvodu zachování osobní hrdosti odstoupil. Tohle pravidlo splňuje podmínku dva v jednom. Je zároveň stupidní i ponižující. Jo, jo, tohle byl finální hřebíček do rakve téhle bídy. / Poučení: Když to neumíš, jdi od toho. ()