Série(3)

Recenzie používateľa cheyene k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2022) (S01)

Nechci si hrát na estéta jako mnozí předřečníci. Ale popořádku. Neznám americkou verzi, ani tureckou předlohu, podle které je tato česko-slovenská varianta točená. Když Survivor začínal, měl jsem zcela jiné životní starosti a apriori jsem si říkal, coby nepříznivec reality show obecně, že tohle opravdu sledovat nebudu. První díl jsem po chvilce přepnul na jiný program, abych se při práci, kterou jsem toho večera dělal, nepobuřoval plytkostí podobného pořadu. Další epizodu jsem však nepřepínal a zaujala mě. Dala mi jakýsi pocit odpočinku do jinak stresového období. A už jsem se vezl. Soutěže v jednotlivých dílech mne začaly bavit, počal jsem si utvářet vztah k některým soutěžícím. Je mi jedno, zda je to slabý odvar proti originálu, protože jej neznám. Tato varianta se mi líbila, fandil jsem kmenu Mao, v němž se to hemžilo celebritami (z nichž jsem znal jen Pazderkovou, Nathana, neb jsem před časem v rámci relaxu a kulisy u večerní práce měl puštěný Love Island, velmi matně možná Báru Jánovou a snad velmi velmi mlhavě Chili z MasterChefa, kterého též nějak nesleduji). Brzy jsem si oblíbil: Gábora, Tomáše Zástěru, Xenku i Dana "GoGo" či Veroniku. Z kmene Azua mne bavil Braňo, kterému se věčně nedařilo, proměnlivě Johy, postupně jsem fandil i Vláďovi a Veve, kterou jsem na počátku vyloženě nemusel. Celkem sympatická mi byla i Dominika, Lukáš a Tomáš Benko, jenž však před sloučením moji přízeň ztratil. Chili a Nikol mne bavily, ale nebyly moje favoritky. K Adamovi či Aylin jsem byl poněkud neutrální. Moderátor Ondřej Novotný prokázal kvalitu, hudba, soutěže a duely byly povedené. Nejvíce mě mrzel konec Gábora, Tomáše Zástěry, Dana a Xenky. Za normálních bych hodnotil 3*, ale pro takto nízké hodnocení dávám alespoň 4*. Objektivně si show zaslouží těch 40-50% naprosto bez problému (v čem je proboha lepší plytkost typu Výměna manželek, x-tá řada Superstar či Tvoje tvář má známý hlas?). Bonusem tohoto formátu pro muže, resp. této konkrétní verze, bylo sledování pěkných holek v plavkách (Veronika Havlíková, Xénie či Veve měly pěkné postavy) během nejrůznějších fyzicky náročných úkolů. P. S. Holkám to slušelo, když byly nenamalované, při akci před sloučením nebo až byly v porotě, make-up dle mého ubral hodně na osobním kouzlu. ()

Season 2 (2023) (S02)

Přiznám se, že mě tento formát baví. Neznám originální verzi, tudíž neporovnávám a snad i díky tomu jsem ochoten dát 4*, objektivně bych hodnotil 3*. Oproti loňské sérii byla tato svižnější, bylo tu více záživných kmenových rad, ale na můj vkus příliš odměn na kontakt s kamarády či rodinou. Postrádal jsem tu ukazatele času při soubojích. Účastníci byli letos pro mne méně sympatičtí, neměl jsem vyložené favority, byť se mi líbil Švanci, Andrea, Pítr (Hrdinové) a postupem času Jirka ("Teď to nabíííráá ty sprááávnýýý obrááátkyyy"), Kulhy (Hrdina & Rebel), Johanka a šílený Martin z Prievidze (Rebelové) aneb "To je Sparta! Aru aru aru!". :) Ondřej Novotný je dle mého názoru skvělý moderátor pro tuto šou (show; nedá mi to nevzpomenout na Vl. Menšíka a přibližně citovat: "Dnes je moderní slovo show. Používal je ale už můj dědeček, když už neměl zuby a říkával "Babičko, už šou ty brambory hotový?"). Loni jsem byl za vítěze Vláďu rád, letos je mi vítěz Tomáš celkem ukradený (neměl moje zvláštní sympatie, byly proměnlivé). Co mi též vadí, že Nova přesunula spoustu věcí na Voyo a na svůj web, takže třeba odhalení tajného hlasování už není součástí epizod. Škoda. Budu rád za 3. sérii, avšak stále mají tvůrci na čem pracovat a co zlepšovat. ()