Allien.9

Viděno 5.2.2024 na předpremiéře s herci a tvůrci. Přiznám se, že některé motivy by mě asi nenapadlo kombinovat, ale ve finále je "The Way" vcelku zajímavý mišmaš. Ústředním motivem je zhoršující se ekonomická situace, která má devastující následky pro některé odlehlejší oblasti (v tomto případě pro velšský Port Talbot), na ten se ale postupně nabaluje stále více a více divnověcí. Začíná se naplňovat proroctví vykřikované místním pomatencem, objevují se bytosti z legend, starší hlavní hrdina vede živé dialogy se svým dávno zesnulým otcem, mladší hlavní hrdina je mimo snad ještě víc a do toho jsou random nasázené dokumentární záběry města, lidí a dost drsné zaměstnanecké stávky, která byla kdysi ještě drsněji potlačena... Pokud se rádi podíváte i na něco trošku jiného a nebojíte se experimentů, pak hurá do toho, jinak se ale téhle (abstraktní? surrealistické?) minisérii vyhněte obloukem. :-) Hodnoceno po 1. epizodě, finální hodnocení se ale může ještě změnit; ani teď si těmi třemi hvězdami nejsem jistá, některé pasáže byly totiž dost atmosférické a mám nutkání dát víc. ()