Komedie Mike Newella z divadelního prostředí, kde mladá dívka Stella Bradshaw (Georgina Cates) propadne kouzlu bezcitného režiséra Mereditha Pottera (Hugh Grant), který ovšem o její city nejeví zájem. Stella mezitím prožívá svůj první sexuální románek s největší hvězdou představení O'Harou (Alan Rickman) a zjišťuje, co to znamená být herečkou. (Dhyani)

snaked

Film podle knižní předlohy Beryl Bainbridge (do češtiny, tuším, nepřeloženo, ale vyšly od ní v Odeonu v jednom svazku novely Podnikový výlet / V prodlouženém čase). /////// Režie: Mike Newell (Harry Potter a Ohnivý pohár, Donnie Brasco, Čtyři svatby a jeden pohřeb,...)/////// Podle mě nedoceněný film, který vznikl rok po Čtyřech svatbách... a přináší něco jiného... Bezesporu zajímavé, ale těžko hodnotit bez znalosti knižní předlohy... /////// Hugh Grant (Meredith Potter) tak, jak ho neznáme - ošklivý obrýlený chlapík s homosexuálními sklony... Georgina Cates hraje dobře, stejně jako Alan Rickman (to nikoho samozř. nepřekvapí)... //////// Pozor - An Awfully Big Adventure je také název dokumentu o J. R. Tolkienovi. ()

KristKrist

Námět se jevil velmi zajímavě,děj byl už slabší,pokud zrovna nepřišel na scénu Alan Rickman nebo Hugh Grant. Konec mě osobně nejvíc překvapil a asi se mi jeho filmové zpracování líbilo nejvíc. Zmiňovaný Alan Rickman dokážu v člověku vyvolat silné emoce a asi proto ho mám jako herce ráda. To filmu obecně jednu hvězdičku přidává. ()

brumbrum odpad!

Rekord, treti ODPAD za sebou.. Kto toci tieto sracky a jak je mozne, ze to nema 0%? Nechapem uz nic pomaly. 16-rocna stratena/popletena/zalubena zaba v prostredi kurvacov, medzi honiacimi si uchylami a buzerantmi. Do toho divadelne kecy a nepomoze ani pekny strih, ani pekne prostredie, ani jemna muzika: ODPAD je odpad proste, neda sa to dopozerat. Mohla to byt jemna historicka romanca z divadelneho prostredia, nebyt tych uchylnych vsuviek a trocha viac deja. Nezazivne, prispate, vlazne, plytke, skazene, pokazene, beznadejne, uchylne - zbytocne. ()

terunka003

Zajímavé, šílené, divadelní, dramatické (žádná komedie!), britské. Neobvyklý snímek o lásce, milování a trvdé pravdě. Konec děje je dost ošklivý a smutný, hlavně při zjištění jaké osoby se spolu sblížily. Hugh Grant mi byl poprvé strašně nesympatický, Alan Rickman a jeho herecké etidy v divadle byly úchvatné, a roztomilá a tak trochu zvláštní Georgina Cates se svýma velkýma uplakanýma očima doladila Neobvyklé dobrodružství do skoro tragikomické roviny. Film, který by klidně mohl být známější. "..Strýčkovi Vernonovi by se to nelíbilo.." ()

Sejkorka

Prima drama z divadelního prostředí s překvapivou pointou. Otec svedl svoji dceru, ovšem nevěděl o tom. To se asi občas stane. Jsou tu skvělí herci včetně Georginy Cates. Překvapuje mne, že toho moc nenahrála. Asi ji to pak přestalo bavit, bůhví. Tady ve dvaceti hraje šestnáctiletou. Dál už jen dva zaznamenatelné filmy a šmytec, divné. ()

• Alan Rickman bol údajne nahnevaný, keď zistil, že Georgina Catesová klamala o svojom veku. Predstaviteľka Stelly mala takmer 20 rokov a kvôli tomu, aby získala rolu, uvádzala, že má len 16. (Elessar.)
  • Alan Rickman bol počas natáčania intímnych scén k Georigine veľmi citlivý a bral v úvahu jej mladý vek. (Elessar.)