Hadashi no pikunikku

• Japonsko 裸足のピクニック (viac)
všetky plagáty

Sysel_CZ

Nepříjemně příjemná černá komedie o takové nechtěné road movie a velice nepovedeném létě. Nesmál jsem se tolikrát kolikrát bych rád, ale jako film to bylo pořád dostatečně lehké, brané s nadhledem a zábavné. Jako prvotina Yaguchiho je to určitě víc než "dostatečné"; černá zábava s lehce temným vyzněním. ()

Bernhardiner

Stačí jeden blbej den... Shinobu Yaguchi začal svou režisérskou kariéry tímhle filmem, který na jeho pozdější počiny opravdu nemá. Je na tom vidět příliš mnoho nováčkovských neduhů, především tenhle film táhne dolů nevypilovaný scénář, který místa temné zábavy střídá se spoustou nudy. Ani herci zde bohužel moc nepomáhají, představitelka hlavní hrdinky je veskrze průměrná herečka, jejíž komediální talent na typově podobnou Naomi Nischidu nestačí. Na druhou stranu však režisér hojně využívá lehce zlomyslné momenty, které jsou pro jeho tvorbu typické a které dodávají filmu trochu šťávy. Do značné míry se snímek podobá o 2 roky mladšímu My secret cache (hrdinka, její rodina i postavy okolo), přičemž během těch dvou let se z poloamatéra Yaguchiho stal Režisér Yaguchi s velkým R. Pozn.:Neřekl bych, že to je road movie, spíše se jedná o rail movie, hrdinka totiž většinou cestuje vlakem. 55% ()