Galavečer GRAND Festivalu smíchu 2024

Česko, 2024, 80 min

Réžia:

Patrik Ulrich

Účinkujú:

Petr Vydra (moderátor), Eliška Jechová (moderátor)

Slavnostní předávání cen za nejlepší inscenaci komediálního žánru uplynulé divadelní sezóny. Večerem z jeviště Východočeského divadla Pardubice provází Petr Vydra a Eliška Jechová... Slavnostní zakončení festivalu, který již 24. let představuje nejlepší inscenace komediálního žánru uvedené v loňském roce na českých divadelních jevištích. Během večera budou udělena ocenění odborné poroty, studentské poroty, nejlepšího ženského a mužského hereckého výkonu i nejzdařilejší režie. Diváci svými hlasy rozhodnou o kategorii Komedie diváků a inscenace s nejvyšším počtem hlasů získá cenu Komedie roku. V letošním roce se bude rozhodovat mezi těmito inscenacemi: Fifty Dejvického divadla, Jídelní vůz z ústeckého Činoherního studia, Blbec k večeři kladenského Městského divadla, Třináctkrát za svědka Slováckého divadla Uherské Hradiště, Sen čarovné noci v nastudování ostravského Divadla Petra Bezruče, Pan Kaplan má třídu rád Východočeského divadla Pardubice a Amberville – Plyšoví gangsteři z pražského Divadla v Dlouhé. Závěrem večera převezme mimořádnou Cenu Génia smíchu osobnost, jež výraznou měrou přispěla do oblasti komediálního žánru. (Česká televize)

5tipes

O něco méně vtipnější a svižnější než vloni, nicméně zase byly lepší zpěváci. Trochu mě otrávilo, že na konci všichni zpívali Třešně zráli, copak nemáme nějaké divadelní, nebo originální písničky? Hudební dramaturgie u těchto galavečerů není moc dobrá. Celkový přenos byl ale moc hezký a úžasný byl miniportrét o Petru Nárožném. Ať žijí regionální divadla a jejich herci a tvůrci, kteří vytváří pestrý divadelní svět poctivé dramatiky, a ne experimentálních úletů ND. ()

Hanka_M

Tenhle ročník se moc nepovedl. Místy mi to přišlo docela trapné a moderátorsky dost nepřipravené. Trochu mne otrávily i některé obehrané písničky. ()