My Dear Gangster Oppa

• Thajsko พี่นักเลงที่รัก
všetky plagáty

Stydlivý osamělý Guy (Ping Krittanun Aunchananun) tajně miluje svého nejlepšího kamaráda Whana (Winner Tanatat Kunaneksin). Aby se zbavil osamělosti a jednostranné lásky, ponoří se do online hry „The Legend of Saga“, kde se seznámí s laskavou hráčkou Yuri. Později však zjistí, že Yuri není roztomilá starší dívka, ale pohledný mladý mafián Tiw (Meen Nichakoon Khajornborirak). Guy mu postupně otevírá své srdce a zároveň poznává jeho skutečnou identitu – mafiána s tajemnou a děsivou minulostí. Koho si Guy vybere mezi Whanem, jediným nejlepším přítelem, kterého zná od dětství, a Tiwem, mladým gangsterem, který je v nebezpečí? (Maysha)

emkon

Do My Dear Gangster Oppa jsem se pustil hlavně kvůli mým oblíbencům ze seriálu Ai Long Nhai. Herci Meen a Ping zde podávají výjimečné výkony a jejich chemie na obrazovce je nepochybně jejich dosavadním vrcholem. Role Thiuho a Guye kluci hrají bravurně. Herecky je to obsazené moc dobře i ve vedlejších rolích. Zajímavý je Tommy v roli chladnokrevného podivína, a nezapomenutelný je také Cosmo v roli Bosse, což je jeho první seriálovou rolí vůbec. Co se týká příběhu, tak po šestou epizodu jsem byl až na pár drobných nedostatků ve scénáři spokojen. Jenomže přelom 6. a 7. epizody  sklouzává ke klišé. Tato pasáž seriálu je moc hodně hloupě napsaná, a až poslední epizoda to celé částečně zachraňuje. Co se týká technického provedení, tak seriál je plný akčních a bojových scén a přestřelek, které jsou natočeny moc dobře, ale celkový dojem kazí drobnosti, jako například krev, co vypadá spíše jako kečup v Tesco kvalitě, nebo když hlavní hrdina vystřelí z šestikomorového revolveru dvacet střel :D Ale i tak se mě to líbilo, a pokud máte rádi kluky z Ai Long Nhai, vřele doporučuji. ()

Maysha

Tvůrci z pomalu každé mužské postavy udělali homosexuála, což je absurdní a nechápu, proč všichni mafiáni byli gayové? Když už tam tvůrci chtěli mafiánské prostředí, tak si s tím měli více pohrát. Oproti jiným filmům a seriálům velmi slabé. Tew mi přišel na mafiána takový jemný, ale vizuálně super, jen bych ho více potetovala kvůli autentičnosti. S jizvami na jeho těle si taky mohli maskéři pohrát a ne tam plácnout něco žlutého, jakoby se zrovna namazal dezinfekcí. Ten jeho velrybí kamarád mi lezl tak na nervy, že jsem ráda, že už mám dosledováno. On Guye první epizody celkem zazdíval, a pak zničehonic začal být otravný jak komár. Ani jsem nechápala, jak vždycky věděl, kde se nachází? Další třešničkou byla ta restaurace. Nikdy nebyla otevřená a hned první den po koupi si tam najmou úplně random osobu? A ti kamarádi ze hry mi přišli jen jako kulisy. Chudáci si ani moc nezahráli kvůli bídného scénáře. Nicméně, na hlavní pár se dobře dívalo, romantické scény se jim povedly a zakončení bylo milé. Taktéž bych chtěla vyzdvihnout kvalitní zpracování scén. Tvůrci s barevností nešetřili a zpříjemnilo to sledování. Bohužel však těch negativ je tu mnohem více, scénář podprůměrný, takže mi průměr vychází na 2/5. ()